Shadow

Blograzzi’ye Technorati aşısı

Dünyanın en büyük blog dizini Technorati ile Türkiye’nin en büyük blog dizini Blograzzi arasında stratejik iş ortaklığı anlaşması imzalandı. Anlaşmanın ilk adımı olarak Blograzzi, Technorati’nin uygulama geliştirme arayüzüne özel erişim hakkına sahip oldu. Blograzzi Kurucu Ortağı Arda Kutsal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Technorati ile gerçekleştirmiş olduğumuz anlaşma şirketin Türkiye pazarına verdiği önemi ve bir stratejik iş ortağı olarak Blograzzi’ye olan bakış açısını yansıtmaktadır” dedi.

Kutsal açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Türk blog küresinde Blograzzi?nin sahip olduğu istatistiki veritabanı ve pazar payı ile Technorati’nin global gücünün birleşimi, henüz ilk adımını attığımız bu işbirliğinin ilerleyen dönemlerde oluşturacağı sinerji açısından büyük önem teşkil etmektedir. Technorati’nin Blograzzi’ye olan güveninden dolayı çok memnun ve gelecek planlarımız açısından da heyecanlıyız.”

GLOBAL GÜÇ, LOKAL PAZARDA

Technorati Pazarlama Müdürü Aaron Krane ise “Technorati’nin global gücünün yanında lokal pazar payı sayesinde Blograzzi Türk blog küresi için önemli bir konumda. Sahip olduğu istatistiki verilerin kullanıcılarının sağladığı geri dönüşler ile sosyal anlamda da geliştiriliyor olması Türkiye pazarındaki değerini arttırmasına imkan tanımaktadır. Büyümekte olan Türkiye internet pazarına ilgimizin bir göstergesi olarak Blograzzi ile gerçekleştirmiş olduğumuz stratejik iş ortaklığı ilerleyen dönemlerde değerlendireceğimiz farklı süreçlerin de başlangıcı olacaktır. Türkiye internet pazarının gelişimini bu anlaşma ile stratejik iş ortağımız aracılığıyla daha yakından takip fırsatı bulduğumuz için mutluyuz” dedi.

TÜRKİYE’NİN ‘TECHNORATI’Sİ BLOGRAZZİ

Blograzzi, kaliteli ve ilgi alanına uygun içeriğe zaman kaybetmeden ulaşmak isteyen Türk internet kullanıcısı için faydalı bir araç olması adına geliştirilmiş bir servis. Sahip olduğu 30’a yakın farklı istatistiki veriyi Blograzzi Puan adı verilen değerde birleştiren Blograzzi, kullanıcılarına sunduğu sosyalleşme araçları ile de blog okur ve yazarları arasındaki iletişimi kuvvetlendirmekte. Blograzzi Türk blog küresinde kendi alanında lider konumda olup gelişimini sürdürüyor.

İlginizi çekebilir:  THY'nin dergisi Skylife şimdi iPad'de

111 MİLYON BLOG TAKİPTE

Kullanıcılar tarafından oluşturulan medya konusunda dünyanın önde gelen otoritesi kabul edilen Technorati, 111.6 milyon blogu gerçek zamanlı olarak takip eden bir site. Technorati’de aynı zamanda internete sunulan oyun, müzik, video, podcast ve benzeri tarzlardaki içerikler de yer alıyor.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir