Shadow

BlackBerry 7.1 işletim sistemi akıllı telefonları coşturacak!

Bu yıl Tüketici Elektroniği Fuarı’nın (CES 2012) BlackBerry standında, BlackBerry 7 akıllı telefon kullanıcılarını geniş bir yazılım güncelleme çeşitliliği bekliyor. Research In Motion (RIM), BlackBerry Messenger (BBM), BlackBerry Traffic ve BlackBerry Travel uygulamalarının güncellemelerinin yanı sıra yeni BlackBerry 7.1 işletim sistemini de tanıtıyor. Yeni işletim sistemi ve uygulama güncellemeleri, anı yakalamayı ve paylaşmayı daha da kolay hale getiriyor.

BlackBerry 7.1 gelecek birkaç hafta boyunca tüm dünyadaki operatörlerle sunulacak. BBM, BlackBerry Traffic ve BlackBerry Travel’e ise BlackBerry App World üzerinden ulaşılabilecek. Research In Motion Kurucusu ve Co-CEO’su Mike Lazaridis; “BlackBerry 7, dünya genelindeki müşterilerimize yeni nesil bir platform sağladı ve duyurulan yazılım güncellemeleri platformun günlük işleri yönetmekten büyük maceraları planlamaya kadar, hayatı ve mobil deneyimi iyileştirme alanlarındaki güçlü yanları temel alınarak oluşturuldu” diyor.

BlackBerry 7.1 işletim sistemi, BlackBerry kullanıcılarının bilgi ve içerik paylaşımını değiştirecek BlackBerry Tag adında yeni bir özellikle geliyor. Kullanıcılar, NFC uyumlu BlackBerry akıllı telefonlarını başka bir NFC uyumlu BlackBerry akıllı telefona dokundurarak, paylaşımlarını her zamankinden daha da kolay gerçekleştirebilirler. Anında BBM daveti yollayabilir, kontak bilgisini, belgeleri, bağlantıları, fotoğrafları ve diğer çoklu ortam içeriklerini paylaşabilir ve BlackBerry akıllı telefonlarını NFC özellikli bir Bluetooth cihazı ile de eşleyebilirler.

RIM tarafından piyasaya sunulan ve ücretsiz bir uygulama olan BlackBerry Traffic (3.0 sürüm) ile bir yere gitmek şimdi çok daha kolay. BlackBerry Traffic, kullanıcının o anki trafik şartlarına göre tahmini varış zamanını hesaplıyor (ETA) ve artık el kullanılmadan yapılan bir sesli yönlendirme sistemi de içeriyor.

Piyasaya sunulan güncel BlackBerry Travel uygulaması ile tatil aktivitelerini planlama, rezervasyon, yönetim ve paylaşım da çok daha kolay. Yeni sürüm, oteller ve araç kiralama tekliflerini ya da havalimanından limuzin kiralama servislerini sunmak gibi içeriksel teklifleri de destekliyor. BlackBerry Travel, kullanıcının rezervasyon ve planlarını kaydedebilir ve eğer uçuşları rötar yapar ya da iptal edilirse hemen onları uyarabilir ve bu sayede kullanıcılar yeni bir uçuş bakmaya başlayabilir. Otomatik seyahat tarama özelliği, kullanıcının tüm seyahat detaylarını tek bir yerden görmesini sağlayacak şekilde, tüm seyahat detaylarını bir araya getirir.

Şimdi en iyi opsiyonu bulmak ve ondan faydalanmak BlackBerry Maps sayesinde çok daha kolay. BlackBerry Maps uygulaması BlackBerry akıllı telefonlarla birlikte ve BlackBerry 7.1 işletim sistemi güncellemesi iyileştirmeleri ile geliyor. Kullanıcılar ne zaman yeni BlackBerry Maps uygulamasını açarsa, özel teklifleri, indirim kuponlarını ve bulunduğu yakın çevresindeki indirimleri görebilir. Kullanıcılar anında onlara sunulan fırsatlardan satış noktasını aramak ya da teklifin sunulduğu yere en kısa rotayı bularak ulaşabilirler.

BlackBerry Curve 9360 veya 9380 kullanıcıları, BlackBerry 7.1 OS güncellemesi ile FM radyo gibi hoş bir sürprizle de karşılaşacaklar. FM radyo halihazırda entegre edilmiş olarak gelen Curve 9360 ve 9380 modelleri BlackBerry 7.1 işletim sistemi ile kullanıcılara yerel FM radyo istasyonlarının keyfini çıkarabilecekleri bir uygulama sunuyor. FM radyo kullanımı bir data planı gerektirmez ya da var olan planınızı kullanmaz.

BlackBerry 7.1 işletim sistemi güncellemesi hakkında daha fazla bilgi için www.blackberry.com/bb7 adresi ziyaret edilebilir. BBM, BlackBerry Traffic ve BlackBerry Travel uygulamalarının yeni versiyonları hakkında daha fazla bilgi almak ve yüklemek için www.blackberry.com/appworld adresinden, BlackBerry App World ziyaret edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir