‘Biri’ni kurtarmaya 1 milyon kişi geldi!

Koçnet’in Biri Adsl markası için hazırlanan ‘Biri Beni Kurtarsın’ adlı oyun projesi, 2 ay gibi kısa bir sürede 1.000.000’dan fazla oynanarak çok büyük bir başarıya imza attı. 100.000’den fazla kullanıcının ziyaret ettiği biribenikurtarsin.com ile hedef kitle ve marka arasında eğlenceli bir bağ kuruldu.
 
Oyun hikayesinde 3D animasyon tekniği ile üretilen Birolcan adlı karakter internette yaşadığı problem sonucu bilgisayar karşısında uyuyor ve kendini bir anda bilgisayarın içinde buluyor. Oyuncular da 10 zorlu bölümü geçerek Birolcan’ı kurtarmaya çalışıyor.

Oyunun oynanması için üyeliğin zorunlu olmaması ile diğer internet projelerinden ayrışan ve farklı bir kampanya anlayışının öncüsü olan biribenikurtarsin.com, ulaştığı başarının yanı sıra birçok alanda da ilkleri gerçekleştirmiş oldu.
 
Türkiye’de fizik motoru kullanılarak üretilen ilk oyun olan biribenikurtarsin.com, The Fwa’ya seçilen ilk Türk oyun projesi olarak başarısını yurt dışında da kanıtlamış oldu. 

Proje Ekibi:

Yaratıcı Yönetmen: Alemşah Öztürk
Yazılım Geliştirme Direktörü: Ömer Bilge Ersoy
Proje Yöneticisi: Esin Karaman Kaba
Sanat Yönetmeni: Aydın Gürer
Yazar: Burak Mağralı
Flash Programlama: Ümit Cankay
Yazılım Geliştirme: Hidayet Bayraktar
3D Modelleme & Animasyon: Evren Rodoplu
Flash Animasyon: Oğuz Yücel, Fatih Yılmaz, Gülşah Karasakal
Ses Prodüksiyon: Zeynep Bozok

2 Comments

  • anılNo Gravatar

    baya güzel yapmışlar ellerine sağlık. ben oynadım eğlenceliydi :) ama bi ödül kazanamadım malesef puan yapmada çok iyi diilim :D hakettiği takdiri de almış site zaten yurtdışından uluslararası 3 ödül almış fwa, horizon interaktif ve new york festivalleri interaktif reklam ödüllerini toplamış helal olsun. türkiyeden de iyi şeyler çıkıyor işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir