Bir hafta sonu bir şirket!

Sadece 48 saatte bir girişim başlatılabilir mi? Bir deney olarak Girişim Günleri İstanbul 2008, bilişim, tasarım, pazarlama ve iş yönetimi alanında uzman kişileri bir haftasonu boyunca bir araya getirerek işte tam bunu hedefliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2007 yılında başlatılan ve internet tutkunlarının geliştirdikleri dünyanın ilk girişimciler platformu olarak tanınan “Startup Weekend” isimli etkinlik, Türkiye’de ilk defa düzenleniyor. Girişim Günleri adı altında, 29-30 Kasım 2008 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde yaklaşık 100 girişimcinin biraraya geleceği etkinliğin gerçekleşmesinde internet girişimciliğinin başarılı örneklerinden biri olan Sevenload ana sponsor olarak öncü bir rol üstlendi. Ayrıca Türk-Alman Üniversiteliler ve Akademisyenler Plattforumu ve Kadir Has Üniversitesi  Ekonomi Kulübü de etkinliği organizasyon sponsoru olarak destekliyor.

İstanbul’da yapılacak olan etkinlikte Türkiye’deki internet tutkunları ticari fikirlerini sunma ve grup halinde gerçekleştirme fırsatı bulacaklar. Yapılan sunumların ardından katılımcılardan en fazla oyu alan girişim fikri, üzerinde çalışılmak üzere seçilecek. Seçilen fikrin şirket haline dönüştürülebilmesi için hafta sonu boyunca gerekli bütün hazırlıkların yapılmasının ardından etkinlik sonunda tüm katılımcıların kararı ile şirket haline dönüştürülecek. Etkinliğe katılanlar çok ortaklı bir limited şirketin ortağı olarak etkinlikten ayrılacak.

Etkinliğin amacı, topluluğun oluşturduğu kolektif beyin gücüyle kısa sürede yapılabilecekleri keşfetmek olarak açıklanıyor. Girişimcilik üzerine uygulamayı ön planda tutan etkinlik, katılımcılara deneyerek öğrenmenin tecrübesini kazandırmayı hedefliyor. Organizatörler bu yeni etkinlik için çalışma şartlarını sunacaklarını, katılımcıların ise düzenlemenin içeriğini kendilerinin belirleyeceğini, böylece etkinlik boyunca katılımcılar aktif olacağını belirtiyor.

Girişimci adaylarının, etkinliğe katılmak için 15 Dolar’a bilet almaları gerekiyor.

Rezervasyon için: http://girisimgunleri.eventbrite.com/?discount=mixxt

Daha detaylı bilgi için: www.girisimgunleri.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir