Shadow

Bir alışveriş sitesi daha kepenk kapattı

Teknoloji Holding şirketlerinden biri olan ve fiyat karşılaştırma ile alışveriş rehberi olarak hizmet veren Tio.com.tr, kapatıldı. Kapatma kararı, üyelere gönderilen ve e-posta ile duyuruldu. Mesajda, “Web sitemiz  27 Ekim 2008 tarihinden itibaren faaliyetlerini durdurma kararı almıştır. Bu tarihten itibaren Tio.com.tr üzerinden sipariş verilemeyecektir” denildi.

27 Ekim 2008 tarihine kadar verilen siparişlere ait, iptal ve iade işlemleri sonuçlanıncaya kadar, sorumlu personelin hizmet vermeye devam edeceği ifade edilen açıklamada, her türlü soru ve sorun için Vendio Blş. İnt. İltşm. Tek. Hiz. Ve Tic. A.Ş.’nin destek@tio.com.tr adresi ile 0  212 349 48 26 ve 0 212 349 48 24 No.lu destek hatlarına başvurulabileceği hatırlatıldı.

Bir süre önce Weblebi ve Homev adlı e-ticaret siteleri de kapatılmıştı. Peşpeşe gelen bu kapatmalar, e-ticaret sektöründe rahatsızlığa neden oldu. Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Başkanı Kaan Dönmez, bazı online alışveriş sitelerinin faaliyetlerini durdurmasını, “Münferit firmaların yaşadığı ticari sıkıntılar tüm sektöre mal edilmemelidir. Bilinçli tüketicilerin doğru firmaları tercih etmeyi sürdürmesiyle birlikte sektörün Türkiye?de büyümesini güvenle sürdüreceğine olan inancımız tamdır” yorumluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir