Shadow

Bing İngiltere Anıtkabir fotoğrafıyla açılıyor, ya Bing Türkiye?

İngiltere’nin en çok tercih edilen arama motoru Bing, 10 Kasım’da 13 milyon kullanıcısını Anıtkabir görüntüsü ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk hakkında bilgiler ile karşılıyor.

Bing İngiltere’nin ana sayfa editörü Alexander McNamara’nın geçen Ağustos ayında karar verdiği ve o günden beri içerik ve görsel seçimi için çalıştığı bu sayfa ile İngiltere’de milyonlarca kişi Atatürk ile tanışma fırsatı buluyor.

Bing İngiltere sayfasında yer alan Anıtkabir görseli üzerinde gezindiğinizde çeşitli noktalarda Anıtkabir ve Mustafa Kemal Atatürk hakkında bilgilere yer veriliyor. Örneğin, Anıtkabir merdivenlerinin üzerine geldiğinizde açılan pencerede her yıl 10 milyon kişinin bu anıtı ziyaret ettiği yazıyor.

http://www.bing.co.uk adresinden ulaşabilen Bing’in İngiltere sayfası, ulu önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışını 73. yılında anasayfasında Anıtkabir’e yer vererek anıyor.

Peki bugün www.bing.com.tr adresine girersek ne görüyoruz? Muhteşem manzara fotoğrafları. Keşke, Microsoft Türkiye, bugün yaptığı açıklamayı Bing Türkiye için yapmış olabilseydi.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  'Bu muhabbet Youtube'un hoşuna gidiyor!'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir