BİMY’15, 3 Nisan’da başlıyor

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen BİMY, 3 Nisan’da Çeşme’de başlıyor. 15 yıldır kamu ve özel sektör bilişim yöneticilerinin buluşma ve bilgilerini paylaşma ortamı olan BİMY, bu yıl da kapsamlı bir içeriğe sahip. Teknolojik gelişmelerden sektörel uygulamalara, yasal düzenlemelerden standartlara değin zengin konulara değinilecek olan BİMY’15, yurtdışından da üç önemli konuşmacıyı ağırlayacak.

Türk bilişim sektörünü yurtdışında başarılı ile temsil eden üç kişi BİMY’15’in çağrılı konuşmacısı olarak seminer verecek. Bunlardan biri bilişim alanında faaliyet gösteren Avrupa Birliği Direktörlüğü üyelerinden Dr. Hasan Alkas. Dr. Alkas, ‘Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin İnovasyon ve Verimlilik Artışı Üzerindeki Etkileri’ başlıklı bir sunum yapacak.

BİMY’15’in diğer çağrılı konuşmacısı ise Hollanda’dan bir Türkçe sevdalısı, Twente Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nden Prof. Dr. Mehmet Akşit. Yazılım sistemlerinde araştırmanın nasıl organize edilmesi gerektiği konusunda bir sunum yapacak olan Prof. Dr. Mehmet Akşit, yürütmekte olduğu endüstri projelerinden de örnekler verecek.

Üçüncü çağrılı konuşmacı ise Berlin Teknik Üniversitesi’nin en genç Kürsü Başkanı olan bilgisayar ve iletişim uzmanı Prof. Dr. Şahin Albayrak. Akıllı telefonların gelişmesinde önemli buluşları ile tanınan Prof. Dr. Albayrak, Akıllı Servisler konusunda bir sunum yapacak.

BİMY’15, 3-6 Nisan 2008 tarihleri arasında Çeşme Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek.

BİMY’15’e ilişkin ayrıntılı bilgi için: http://bimy.tbd.org.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir