Shadow

Bilişime Cumhurbaşkanı desteği

Bilişim sektörünün en köklü ve yaygın sivil toplum örgütü olan Türkiye Bilişim Derneği (TBD), sektör aktörlerinin katılımıyla markalaşan etkinliklerinden birini daha gerçekleştirecek. 19-21 Kasım 2008 tarihlerinde, “Yakınsama- convergence” sloganıyla Ankara Sheraton Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Bilişim’08 etkinliği, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayelerinde yapılacak. Program, TBD Başkanı Turhan Menteş’in açılış konuşmasıyla başlayacak.

Etkilemediği alan kalmayan ‘Yakınsama’ olgusunun sağladığı açılımlardan yararlanabilmenin, ancak bu olgunun farkındalığını yaratmakla mümkün olabileceği düşüncesiyle oluşturulan Bilişim’08 etkinliğine, bilişime gönül vermiş on bini aşkın kişinin etkin katılımı bekleniyor. Yurt çapında seçilen 500 üniversiteli genç de etkinliğe katılacak.

TBD’ nin sektör tarihinde birer kilometre taşı niteliğiyle büyük açılımlar ve vizyon sağlayan Ulusal Bilişim Kurultayı’nın 25. kez toplanacağı Bilişim’08 etkinliğinde 11. Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim (BTIE’11) ve 3. Spor ve Bilişim kongreleri de gerçekleştirilecek.

İnternet Kurulu toplantısının da yapılacağı etkinlikte paralel olarak 10 ayrı salonda düzenlenecek toplantı ve oturumlarda şu konular ele alınacak:

İletişim Teknolojileri, E-Dönüşümle Gelecek, Enerji Sektöründe BT’nin yeri, Çevreci Bilişim, e-Oyun, Açık Kaynak Ülke Deneyimleri: Türkiye İçin Bir Gelecek mi?, Uzaktan Eğitim, Savunma Sanayii, Ulusal Yazılım Endüstrisi ve Küresel Rekabet, İnternet Güvenliği, Afette Bilişim, Mobil Numara Taşınabilirliği, Özürlüler ve Bilişim, Matematiksel Bilgisayar Dili: Türkçe, Bilişim Stratejisi, İnternet Yönetişimi, e-Noter, e-İmza.

Özürlülerin İstihdamında Bilişimin Önemi panelinin de yapılacağı etkinlikte, her yıl tekrarlanarak gelenekselleşen ‘CEO Forum’da sektör firmalarımızın CEO’ları, ‘STK Forum’da Bilişim Sektörü Sivil Toplum Örgütü Başkanları ve ‘Genç Forum’da da gençler görüş alışverişinde bulunarak gündemi belirleyecekler.

Sponsor firmaların çözümlerini sundukları oturumlar ve sergi salonunda sergileyecekleri sistemleri ile katılımcılar en son teknoloji ürünü çözüm ve sistemleri konunun uzmanlarından dinleyip, inceleme olanağı bulacaklar.

İlginizi çekebilir:  Blogger'ın kapatıldığını gazeteciler arayınca öğrendim

Türk Telekom ve İntel’in son teknoloji ürün ve uygulamalarını sergileyeceği Bilişim’08 etkinliğine, ‘Deprem Dede’ olarak tanınan Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara ‘Afette Bilişim’ oturumu, Yazar Alev Alatlı da ‘edebiyat ve bilişim’ söyleşisi ile katılacak.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir