Shadow

Bilişimciler 14 yıldır Antalya’da buluşuyor

Türkiye Bilişim Derneği’nin 14 yıldır geleneksek olarak düzenlediği, Bilgi İşlem Yöneticileri Semineri Antalya’da gerçekleştirildi.
Xanadu Resort Belek’te düzenlenen ve iki gün süren seminerin açılışında konuşan Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Turhan Menteş, “İlki 1994’te gerçekleşen ve 14 yıldır Oracle ana sponsorluğunda düzenlenen Bilgi İşlem Yöneticileri Semineri artık geleneksel hale geldi” dedi.
Menteş, sektörü ilgilendiren 4 yasa tasarısının mecliste beklediğine işaret ederek, şunları söyledi:
“Bir tanesi komisyondan geçti. 3 tanesi komisyonlarda bekliyor. Birincisi elektronik ortamda işlenen suçlarlar mücadele yasa tasarısı, ikincisi bilişim ağları suçları yasa tasarısı, üçüncüsü ulusal bilgi güvenliği yasa tasarısı, dördüncüsü ise kişisel tüzüğün korunması hakkındaki kanundur. Bunlar yasalaşırken oluşacak süreçte sektör olarak katkı vermeye çalışıyoruz. Bildiğimiz doğruları savunuyoruz. Sanıyorum yasalar büyük bir değişim içerisinde. Doğru bir biçime geliyor. Şu anda meclise sunulan ve en fazla gündemde yer alan elektronik ortamda işlenen suçlarla ilgili yasa tasarısı 7 madde olarak meclise sunulmuştur. Şu anda 11 madde olarak meclisten çıkıyor.”
Bu yıl, 500’ü aşkın katılımcının yer aldığı seminerde internetle ilgili getirilmekte olan yasal düzenlemeler, siber güvenlik, mobil iletişim sektörünün geleceği, AB teşvikleri, dünyada rekabet ve satın almalar hakkında oturumlar gerçekleştirildi.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir