Bilişim Zirvesi, Telekom Konferansı’yla açılacak

7-10 Ekim 2009 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Bilişim Zirvesi ’09, 7 Ekim’de gerçekleştirilecek ‘Telekomda Gelecek Konferansı’ ile açılacak.

Interpromedya tarafından düzenlenen Bilişim Zirvesi bu yıl ‘Yeni Dünya Yeni Yaşam’ temasıyla yola çıktı. Bilişim Zirvesi’ndeki Telekomda Gelecek Konferansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Tüm Telekomünikasyon ve İşadamları Derneği (TÜTED) desteğiyle düzenleniyor.

Telekomda Gelecek Konferansı’nda yeni yaşamı en çok etkileyecek telekomünikasyon teknolojilerindeki son yenilikler konunun profesyonelleri tarafından anlatılacak.

İş dünyasının önünü açan ve gelişiminde büyük katkısı olan telekomünikasyon teknolojileri ve hizmetlerinin bugünü ve yarınına ilişkin ipuçları, ‘Telekomda Gelecek Konferansı’nda ele alınacak. Alcatel-Lucent, Huawei, Karel ve Turkcell’in sponsorluğunu üstlendiği konferansta; bilişim teknolojileri, iletişim, mobil, uydu vb. teknolojilerinin sağladığı yakınsamayla oluşan yeni iş dünyası modeli ele alınacak. Üçüncü nesil iletişimde Türkiye’nin hazırlıklarının yanı sıra, bu konuda gelecek yeni boyutlar da tartışılacak. 

3G’nin oluşturacağı yeni iş senaryolarına, mobil pazarlama, eğitim, sağlık, lojistik vb. sektörlere etkilerine değinilecek. Üçüncü nesil kablosuz iletişim teknolojisi, uygulamaları ve cihazları sayesinde bilgiye erişme ve onu kullanma yöntemlerimiz ve doğal olarak hayatımız da radikal bir biçimde değişecek. Tüm bu değişim sürecinde Türkiye için 3G’ye giden yoldaki hukuksal gereksinimler, pazarın altyapısı, teknolojiler, servisler ve oluşacak içerik ve iş modelleri incelenerek bu alandaki fırsat ve engeller konuşulacak.

Bilişim Zirvesi öncesinde konferansta işlenecek konularla ilgili bilgi veren Interpromedya A.Ş. Genel Müdürü Güldane Taşdemir, “Interpromedya olarak, geleceği bugünden yakalamak isteyen herkesi pazarın tüm bileşenlerini konuşacağımız Telekomda Gelecek Konferansı’na davet ediyoruz” dedi.

Bu yıl 5000’e yakın profesyoneli ağırlamayı hedefleyen Bilişim Zirvesi ’09, TC Ulaştırma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Savunma Sanayi Üreticileri Derneği (SASAD), Tıp Bilişimi Derneği (TBD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) ve Tüm Telekomünikasyon ve İşadamları Derneği (TÜTED) gibi Türkiye?nin önde gelen kuruluşlarının desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir