Bilişim muhabirleri ne iş yapar?

TVNET’te hazırlayıp sunduğum TechnoLogic programında bu hafta, Bilişim Muhabirleri Derneği Başkanı Fatih Sarı’yı konuk ediyorum. Fatih’le, BMD’nin dünden bugüne neler yaptığını, misyonunu ve medyada bilişimde uzmanlaşmış gazetecilerin yer almasının önemiyle ilgili konuştuk. Fatih, bu alanda bilinç oluşması için, medya yöneticilerine büyük görev düştüğü görüşünde.

TechnoLogic’te haftanın haberlerinde ise, kişisel bilgilerle ilgili politikasını değiştiren Google’ın eleştirilerin hedefi olması, ünlü mikroblog sitesi Twitter’ın, kurulduğu günden bu yana ilk kez kâra geçmeye hazırlanışı ve küresel krizden diğer sektörler gibi olumsuz etkilenen bilişim sektöründeki küçülme yer alacak.

Haftanın sitelerinde ise, Türkiye’nin ilk seyahat arama motoru Seyahatix.com ve satın alacağımız ürünlerle ilgili bizi bilgilendiren AlırkenBak’a yer veriyoruz.

TechnoLogic’in oyun bölümündeyse, Nazi işgali altındaki Fransa’da geçen The Saboteur adlı oyunla ilgili detayları izleyeceksiniz. TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise, TeknoSA Kanyon’dan üç yeni dijital oyuncağı tanımaya çalışacağız.

TechnoLogic, Cumartesi günü 15.25’te TVNET’te ekrana geliyor. Programla ilgili bilgi ve geçmiş bölümler ve yayın frekansları için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: http://www.techno-logic.tv/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir