Bilişim Muhabirleri Derneği’nde yeni dönem

Bilişim Muhabirleri Derneği’nin (BMD) Olağan Genel Kurulu, Interpro’nun İstanbul’daki merkezinde yapıldı.

Genel kurul toplantısında, Bilişim Muhabirleri Yönetim Kurulu Başkanlığı’na BThaber Yazı İşleri Müdürü Fatih Sarı seçildi.

Fortune Türkiye’den Kerem Özdemir dernek başkan yardımcısı olurken, Yeni Şafak’tan Melih Bayram Dede dernek genel sekreterliğine getirildi.

Yeni yönetim kuruluna dahil olan üyeler ise SDN Medya’dan Hakkı Alkan ve Melih Çelik, BThaber’den Ceren Moral ve Telecom.tr Dergisi’nden Murat Büke oldu.

Yeni yönetim kurulunda yer alan yedek üye listesi ise Ali Yavuz Şahin, Levent Daşkıran, İlhan Özel, Mahir Doğan, Mete Gürkan, Suat Koyuncu ve Ayhan Sevgi olarak sıralandı.

Toplantı kapsamında BMD bünyesinde gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar ele alındı. Bu projeleri üstlenecek sorumlular seçildi. Dernek yeni dönemde düzenli buluşmalar ve etkinliklerin yanı sıra üyelerine yönelik eğitim faaliyetlerini de gerçekleştirmeyi planlıyor.

BMD, 20 Şubat 1998 tarihinde ‘Bilişim Muhabirliği’ni gazetecilik mesleğinin bir uzmanlık dalı haline getirmek ve bu doğrultuda faaliyet göstermek misyonuyla kuruldu.

Dernek üyesi olan bilişim haberci, yorumcu, editör ve köşe yazarları ile Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşmesi sürecine katkıyı sağlamak vizyonuyla çalışmalarını sürdürüyor.

2 Comments

  • Abdurrahman PalaNo Gravatar

    Melihciğim Tebrik ederim. Yıllar önce bizim olması gerek dediğimiz hayalleri gerçekleştiriyorsunuz. Yeni görevinde başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir