Shadow

Bilişim 2011’in bu yılki teması ‘hoşgörü, özgürlük ve demokrasi’

TBD, 40. yılında bilişimcileri, ‘daha hoşgörülü, özgür ve demokratik bir dünya için’  bir araya getireceğini açıkladı.  derneğin ‘Bilişim 2011’ etkinliğinde pek çok alanda farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Bilişim sektörünün gelişmesi için 40 yıldır faaliyet gösteren Türkiye Bilişim Derneği (TBD), her yıl düzenlediği ve gelenekselleşen etkinliklerinden biri olan ‘Bilişim 2011’i bu sene, 26-29 Ekim 2011 tarihlerinde JW Marriott Hotel Ankara’da gerçekleştirecek.

Açılışının Cumhurbaşkanı tarafından yapılması beklenen ‘Bilişim 2011’  etkinliğinde, ‘Hukuk’, ‘Enerji’, ‘Sosyal Hareketler’, ‘Eğitim’, ‘Teknoloji’, ‘Sağlık’ ve ‘İletişim Teknolojileri’ gibi pek çok konu masaya yatırılacak.

Etkinlikle ilgili dernekten yapılan yazılı açıklamada, sektöre büyük açılım ve vizyon sağlayan ‘Ulusal Bilişim Kurultayı’nın da bu yıl 28. kez toplanacağı hatırlatılarak, ’14. Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim (BTIE), özürlüler ve spor konularını da kapsayan Bilişim 2011, Ulaştırma Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından destekleniyor. Ankara’da yapılacak etkinlik, bu yıl Dijital Türkiye Platformu katılımcıları olan TBV, TUBİSAD, TESİD ve ECİD’in işbirliği ve ortak sinerjisiyle gerçekleştirilecek.” denildi.

Katılımın ücretsiz olduğu ‘Bilişim 2011’ etkinliğindeki toplantılarda, çağrılı konuşmacı ve yabancı konuklardan oluşan katılımcılar, 4 gün boyunca uzmanlık alanlarına ilişkin bilgi verecek. Etkinliğe, kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler, öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananlar katkı sağlayacaklar. ‘Bilişim Hizmet Ödülleri’nin verileceği etkinlik kapsamında Erişebilirlilik Şampiyonları da belli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir