Shadow

Bilgisayarlara uzaktan destek evlere giriyor

Türkiye’de bilgisayarlaşma oranı hızla artarken, özellikle ev kullanıcılarının karşılaştıkları sorunları çözmek için destek ihtiyacı ortaya çıkıyor. Teknomelek adıyla geliştirilen uzaktan destek paketiyle, ev kullanıcıları ve KOBİ’ler bilgisayarlarındaki sorunların uzaktan bağlantıyla çözülmesini sağlayabiliyor.

Bugüne kadar daha çok kurumsal şirketlerde tercih edilen bilgisayarlara uzaktan müdahaleyle sorun çözme hizmetleri, ev ve küçük işletmelerin de yararlanabileceği şekilde yeniden kurgulandı. Ünite Bilgi Teknolojileri CEO’su Malkoç Süalp, “Teknomelek adıyla Türkiye’nin ilk uzaktan destek paketini hayata geçirdik. Teknolojik sorunları, ev kadınlarından emeklilere, girişimcilerden KOBİ’lere kadar herkesin korkulu rüyası olmaktan çıkarıyoruz. Karşılaşılan her türlü teknolojik sorunu, internet üzerinden güvenli bağlantıyla bilgisayara müdahale ederek çözüyoruz.” dedi.

KULLANICI DESTEK İSTİYOR

Türkiye’de bilgisayarlaşma oranının giderek arttığına dikkat çeken Süalp, “Türkiye’de internet bağlantılı hane sayısı 10 milyonun üzerinde. İnternet kullanıcı sayısı ise 35 milyonun üzerinde. 2 milyon kişi mobil internetten yararlanıyor. Genişbant abone sayısı ise 16 milyonu geçmiş durumda. 65 milyonu aşkın cep telefonu abonesi var. 2023 yılında internet kullanıcı sayısının 72 milyonu bulması bekleniyor. Yine 2023’te bilgisayarlı hane sayısı 30 milyonun üzerine çıkacak. Bu kullanıcıların teknolojik desteğe ihtiyaçları olacak. İşte biz de burada devreye giriyoruz.” şeklinde konuştu.

1 YILLIK TEKNİK DESTEK 139 TL

Ünite Bilgi Teknolojileri’nin Teknomelek adıyla sunduğu uzaktan teknik destek hizmeti bireysel ve kurumsal kullanıcılar için iki farklı paketle satın alınabiliyor. Kişisel bilgisayarlar için bir yıllık teknolojik destek paketi 139.99 TL’den satın alınabiliyor. Akıllı telefonlar için uzaktan desteğin bir yıllık maliyeti ise 149.99 TL. Akıllı telefonlarda da aynen bilgisayarlarda olduğu gibi, uzaktan bağlantı kurularak olası sorunlar 7X24 giderilebiliyor. Teknomelek uzmanları kişisel bilgisayarlar ve akıllı telefonların yanı sıra, yazıcı, modem gibi bilgisayar çevre birimlerinin de uzaktan müdahaleyle sağlıklı çalışır hale gelmesini sağlayabiliyor. Telekom sektöründe sorunların yüzde 95’i uzaktan müdahaleyle çözülebiliyor.

İlginizi çekebilir:  TCL 10 TABMAX tablet bilgisayar incelemesi

YURTDIŞINA DA AÇILACAK

Günde 3 bin çağrı kapasitesine sahip olduklarını ifade eden Ünite Bilgi Teknolojileri CEO’su Malkoç Süalp, “Teknomelek ile yurdışına da açılma hedefimiz  var. Şu an Ukrayna’da şubemiz bulunuyor. Diğer ülkelere de açılmayı düşünüyoruz. İlk gitmek istediğimiz yerlerden biri KKTC. Teknomelek, internet üzerinden verilen bir hizmet olduğu için çok rahat diğer ülkelere de açılabiliriz.” dedi. Süalp, “Teknomelek hizmetini yakında bir hizmet paketi haline getirip, Türkiye’nin önde gelen teknoloji mağazalarından da satın alınabilir hale getireceğiz. Bu hizmette uzaktan erişimle bilgisayara müdahale, e-posta ve çağrı merkezi desteği sunuyoruz. Bu hizmet, aylık ve yıllık paketler şeklinde satın alınabilecek.” şeklinde konuştu.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir