Bilgisayarla Beste Yarışması’na başvuru zamanı

Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) organize ettiği ‘Bilişim 08’ konulu etkinlik kapsamında düzenlenen ’15. TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması’na başvurular, 17 Ekim Cuma günü sona erecek.

Başvuruları internet üzerinden yapılacak yarışma için Atilla Özdemiroğlu’nun başkanlığında Garo Mafyan, İzzet Öz, Hakan Özer, Sedat Ergin, Şeref Oğuz, Faruk Eczacıbaşı ve Emrehan Halıcı gibi müzik, teknoloji ve kültür dünyasının isimlerinden oluşan jüri üyeleri, bu yıl da yeni eserleri değerlendirmek için bir araya gelecek.

Eserlerin enstrümantal olması, süresinin 3-4 dakika arasında kalması ve canlı enstrüman kullanılması gibi koşulları bulunan yarışmada, ilk değerlendirmeden sonra finale kalan 10 yarışmacı, jürinin izleyiciler önünde yapacağı değerlendirme için canlı performans sergileyecek.

Ankara Sheraton Otel’de 19-21 Kasım 2008’de gerçekleştirilecek Ulusal Bilişim Kurultayı ‘Bilişim 08’ etkinliği kapsamında düzünlenen yarışmanın finali, 20 Kasımda yapılacak.

Nitelikli eserlerin yanı sıra yetenekli ve yaratıcı müzisyenlerin de sanat hayatına katılmasına olanak sağlayan yarışmaya katılım koşullarına ‘www.halici.com.tr’ ve ‘www.tbd.org.tr’ adreslerinden ulaşılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir