Bilgi güvenliği uzmanları İstanbul’da buluşuyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim Teknolojisi Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bilgi Güvenliği ve Adli Bilişim Araştırma Grubu ile İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi ve Bilgi Güvenliği Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen ISTSEC ’09 Konferansı 12-13 Aralık 2009 tarihlerinde; İstanbul Bilgi Üniversitesi Silahtarağa Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Açılışını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yapacağı konferansın ilk gününde; web güvenliği, iPhone Güvenliği, Hackerlar’ın bakış açısı, kurum/şirket personelinden kaynaklanan ihlaller gibi bilgi güvenliği konularında spesifik sunumlar ve tartışmalar yapılacak.

Bilgi güvenliğinin açılımları niteliğinde olan konular ise panel formatında alanında uzman teknik uzmanlar, emniyetçiler ve hukukçular tarafından irdelenecek. Devletlere ve bireylere yönelen siber tehditlere karşı, diğer ülkelerde ve Türkiye’deki uygulama örnekleri ele alınacak.

Konferansın ikinci gününde, bilgi güvenliğinin hukuk alanında karşılığını teşkil eden veri koruması konusu, bilgi güvenliği ile olan ilişkisi ve tıbbi istihbarat, cloud computing, yeni nesil iletişim teknolojileri, uluslararası düzenlemeler ve uygulamalar ışığında değerlendirilecek.

Diğer panellerde, kayıtlı elektronik posta, bilişim suçları, 5651 Sayılı Kanun ve bilgi güvenliği açısından durum tespiti yapılarak çözüm önerileri sunulacak. Ayrıca tüm beyaz şapkalı hacker’ların davetli olduğu ‘Capture The Flag’ yarışması konferansın ikinci gününde meraklılarına açık olacak.

ISTSEC 2009, bilgi güvenliği uzmanlarının, hacker’ların, bilgi güvenliğine meraklı olan herkesin, bilişim teknolojisi hukukçuları başta olmak üzere tüm hukukçuların, güvenlik güçlerinin ve bireylerin katılması gereken bir etkinlik.

Konferansa katılım ücretsiz olup kayıt yaptırılması zorunlu. Kayıt için http://www.istsec.org/ web sayfasının kullanılması gerekiyor. Kayıt yaptıran kullanıcılara konferansa bir hafta kala onay mesajı gönderilecek. Konferans süresince Taksim’den her 30 dakikada bir servisler kaldırılacak.

Ulaşım bilgisi:
Eski Silahtarağa Elektrik Santralı
Silahtarağa Mah. Kazım Karabekir Cad. No: 1 34060 Eyüp / İSTANBUL
Tel: (0212) 311 50 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir