Shadow

BBC Prime gitti, BBC Entertainment geldi

BBC Entertainment 11 Kasım’da Avrupa ve Orta Doğu’daki 12 milyon haneyle buluşuyor. 11 Kasım’dan itibaren Avrupa ve Orta Doğu’daki televizyon izleyicilerini, BBC’nin bağımlılık yaratan komedi, dram ve hafif eğlence programları için yepyeni bir buluşma noktası bekliyor. Çünkü BBC Prime, BBC Entertainment adıyla yeniden markalaşıyor.

BBC Entertainment kanalı, sevilen BBC içeriğine ve yeni programlarına yüksek kaliteli bir ortam yaratarak izleyicilerine yeni ve çağdaş bir yayın görünümü sunacak.

Kanalda Kasım ayından itibaren yayınlanacak yeni dizilerden bazıları Russell T. Davies tarafından kaleme alınan beş bölümlük dizi Mine all Mine, Waterloo Road S3, The Gill Mayo Mysteries ve Blackjack.

Komedi programları arasındaysa Lead Balloon S2, The Omid Djalili Show ve Jack Dee: Live at the Apollo var. Kanal ayrıca prime time dışında birçok belgesel, yaşam tarzı ve çocuk programları yayınlayacak ve Eastenders, Holby City ve Casualty gibi uzun soluklu popüler dizilere ev sahipliği yapmaya devam edecek.

BBC Worldwide kanalları Avrupa, Orta Doğu ve Asya kıdemli başkan yardımcısı Dean Possenniskie konyla ilgili şunları söyledi: “BBC Entertainment’ı Avrupa’da 12 milyonu aşkın haneye getirmek, izleyicilerine BBC markasının kalitesini yansıtacak kanallar sunma geleneğimizde önemli bir adım. İzleyicilerin BBC Entertainment’ın yeni ve çağdaş yayın görünümünü beğeneceğine ve yüzlerce saatlik yeni programın bu sene kendileriyle buluşmasından keyif alacağına eminim.”

BBC Entertainment değişikliği 11 Kasım’da Orta Avrupa saatiyle 06:00’da gerçekleşecek. Bu değişiklik otomatik olarak gerçekleşecek ve izleyiciler video modemi, uydu ya da akıllı kartlarında ayar yapmaya gerek duymadan yeni kanal görünümünün keyfini çıkarmaya başlayabilecek.

BBC Prime ilk kez 1995’te yayına girdi ve şu anda Avrupa ve Orta Doğu’da 12 milyon hanede mevcut. BBC Prime’ın BBC Entertainment olarak yeniden markalaşması, kanalı BBC Worldwide kanallarının BBC markalı tematik kanallar BBC Entertainment, BBC Lifestyle, BBC Knowledge, CBeebies ve BBC HD’den oluşan küresel portföyü ile aynı hizaya sokacak. BBC Entertainment ilk kez 2006’da Asya’da tamamen yerelleşmiş olarak yayına girdi ve o zamandan beri Hindistan, Polonya, Afrika, İskandinavya ve Latin Amerika’ya yayıldı.

İlginizi çekebilir:  İran'da siber saldırı alarmı

MCD (Multi Channel Developers Inc) 1998’de Türkiye’de kuruldu. MCD, Euronews, Eurosport, Eurosport 2, Eurosport HD, Eurosport Türkiye, RTL, VH1, MTV, SinemaTV, SinemaTV 2, SinemaTV Aile, SinemaTV HD, SinemaTV 2 HD, Nickelodeon, SciTech, BBC Prime, BBC World, BBC Life Style, BBC Entertainment, BBC Knowledge, CBeebies gibi seçkin uluslararası tematik kanallarının lisans hakkı sahibi ve/veya disributörüdür.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir