Baz istasyonları masaya yatırılıyor

TEDER Başkanı Serhat Özeren’in Konferans Başkanlığını yürüttüğü ‘Hücresel Sistemler, Baz İstasyonları ve Etkileri’ başlıklı konferans 16 Nisan Perşembe günü İstanbul Ceylan Intercontinental otelinde gerçekleştirilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer’in açılış konuşmasını yapacağı konferansta baz istasyonları ile ilgili standartlar masaya yatırılacak.

Uluslararası İyonlaşmamış Radyasyondan Korunma Komisyonu (ICNIRP) Başkan Yardımcısı Rüdiger Matthes’in konuşmacı olarak yer alacağı konferansta, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kurul Üyesi Ahmet Hamdi Atalay, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Yrd. Doç Dr. Aktül Kavas, Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. İnan Güler, TOBB-ETU Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Ulusoy söz alacak.

Konferansın ikinci bölümünde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurul II. Başkanı Galip Zerey’in yapacağı konuşmadan sonra ‘Cep Telefonları ve Baz İstasyonlarına İlişkin Standartlar ve İlgili Düzenlemeler’ konulu panel gerçekleştirilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurum Başkan Yardımcısı Orhan Öge başkanlığında gerçekleştirilecek panelde, Motorola Küresel Kamu Hizmetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John F. Welch, MOBİSAD Başkanı Murat Dursun, BTK Uzmanı Ali Rıza Özdemir ve Huawei Teknik Operasyonlardan Sorumlu Tepe Yöneticisi Tufan Ünal katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir