Bayan MSN şimdi de kariyer dünyasına yön verecek

Microsoft Türkiye bünyesinde 2004’te MSN Türkiye Ülke Müdürü olan, 2005’te MSN Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin sorumluluğunu üstlenen ve ardından Gelişen Pazarlar Bölge Müdürü olarak, bölgedeki internet kullanımının ve online reklam pazarının büyümesinden sorumlu olan Ebru Çapa bu görevinden ayrıldı. 2008’den bu yana Microsoft Tüketici ve İnternet Hizmetleri Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Bugün aldığım bir elektronik postayla kendisinin dünyanın ilk ve en büyük online kariyer sitesi Monster’da Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcısı olarak göreve başladığını öğrendim. Monster, Türkiye’yi Gelişen Pazarlar Bölgesi’nin merkez üssü seçmiş ve bu misyon için, Microsoft Türkiye’de başarılı çalışmalara imza atan Çapa’yı seçmiş.

Monster, 17 yıl önce tüm dünyada online işe alım kavramını icat eden ve o günden bugüne dünya çapında 60 ülkede milyonlarca adaya iş imkanı sağlayan, milyonlarca işverene de en değerli adayları sunan dünyanın 1 numaralı kariyer sitesi. İşte bu sitenin Gelişen Pazarlar stratejisi artık Ebru Çapa liderliğinde yönetilecek.

Dilerseniz Ebru Çapa’yı yakından tanıyalım: Çapa, 17 yaşında Türkiye çapında kazandığı ‘Fullbright’ bursu ile Türkiye’yi temsilen United World Koleji’ne gönderildi, iki yıl sonra International Baccalaureate ile mezun oldu.

1991’de ABD Bridgeport Üniversitesi’nden işletme ve ekonomi dallarında çift branştan diploma alan Çapa, profesyonel iş hayatına Procter&Gamble’da Ürün Müdürü olarak başladı, 1993’te Digital Equipment Tükiye A.Ş.’de Pazarlama İletişim Uzmanı olarak görev yaptı.

1997’de Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak katıldığı Microsoft Türkiye’de 7 yıl boyunca pazarlama, iletişim ve ürün yönetimi faaliyetlerini başarıyla yürüttü.

2004’te MSN Türkiye Ülke Müdürü olduktan sonra 2005’te MSN Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin sorumluluğunu üstlendi. Gelişen Pazarlar Bölge Müdürü olarak, bölgedeki internet kullanımının ve online reklam pazarının büyümesinden sorumlu olarak görev yaptı.

Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde AdSchool Pazarlama İletişim Yüksek Lisans Programı’nda ders veriyor ve Digital Track’i yönetiyor.

Ebru Çapa’yla MSN Türkiye’de görevliyken TVNET‘te yayınlanan TechnoLogic programı için yaptığım röportajı izlemek isterseniz buradan giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir