Shadow

Başlat menüsü Windows 8.1 ile geri geldi

Microsoft, Windows 8’de iptal ettiği ‘Başlat’ menüsünü kullanıcılardan gelen yoğun talep üzerine geri getirdi. Yeni Windows 8.1’i bilgisayarlarına yükleyenler, alıştıkları ‘Başlat’ menüsüne kavuşabiliyor. Ayrıca sistem SkyDrive bulut servisiyle entegre edildi ve arama bölümü iyileştirildi

windows8

Microsoft, Windows 8 işletim sisteminin son sürümü Windows 8.1’i yayınladı. Yeni sistemi lisanslı kullanıcılar Windows Mağaza üzerinden ücretsiz indirebiliyor. Dünya genelindeki 230’dan fazla pazarda ve 37 farklı dilde yayınlanan Windows 8.1 işletim sistemi yüklü cihazlar da bu hafta satışa sunuldu.

KULLANICIYI DİNLEDİK

Konuyla ilgili bir açıklama yapan, Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, ‘Kullanıcılarımızın sesine kulak verdik ve Windows 8.1 sürümüyle temel Windows deneyimini en iyi hale getirdik’ dedi. Microsoft’un işletim sistemi Windows 8’in son sürümü Windows 8.1, kullanıcılardan

gelen öneriler doğrultusunda geliştirildi. Kullanıcıların en önemli talebi ‘Başlat’ tuşunun geri getirilmesiydi. Microsoft, bu talebi yerine getirdi, ancak farklı bir anlayışla. ‘Başlat’ tuşuna basılınca, metro arayüzüne geçiliyor, başlatılmak istenen uygulama buradan seçilebiliyor.

BULUTLA ENTEGRASYON

Ayrıca sistem SkyDrive bulut servisiyle entegre edildi ve arama bölümü iyileştirildi. SkyDrive ile bulut entegrasyonu sayesinde kullanıcılar, artık sakladıkları dosyalarına konumdan ve cihazdan bağımsız olarak istedikleri an erişebiliyorlar.

Güncellenen Fresh Paint uygulamasının yanı sıra Evernote, Facebook for Windows 8.1 ve Adobe Photoshop Express gibi yazılımlar da Windows Mağazası koleksiyonunda yer alan uygulamalar arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir