Shadow

Başbakan giriyorsa vatandaşı da girsin!

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi, bir yılı aşkın bir süredir Türkiyeli internet kullanıcılarına yasak! Her şeye rağmen Türk internet kullanıcıları, bir yolunu bulup Youtube’a girmeyi başarıyor. Buna Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da dâhil. Başbakan Erdoğan, Youtube’un kapatılmasıyla ilgili bir soru üzerine “Ben giriyorum, siz de girin” diye cevap vermiş ve oldukça şaşırtmıştı.

Ayrıca, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’da katılan Başbakan Recep Erdoğan, Youtube kullanıcılarına mesaj vermiş ve bu mesaj site aracılığıyla tüm dünyadaki internet kullanıcılarına ulaşmıştı. İşin garibi; Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın mesajını Türkiyeli internet kullanıcılarının izlemesi yasaktı!

Diğer yandan bir gariplik de, siyasilere yasağın işlemiyor oluşu. Meclis Başkanlığı tarafından milletvekillerine bedava dağıtılan Blackberry cihazları, Türkiye değil Amerika IP’si kullandığı için, Amerika’dakiler kadar özgürlük mümkün. Bu nedenle siyasetçiler, Youtube’un varlığıyla yokluğunu fark etmiyor.  Aynı şekilde BlackBerry gibi, iPhone gibi pahalı cihazları kullananlar da özgür. Özetle bu ülkede ‘özgürlük parayla’. Peki sıradan vatandaş ne yapacak? Parası olana yasağın işlemediği bir sistem olabilir mi?

Hamiş: Güzide savcılarımız, BlackBerry ve iPhone’un da yasaklanmasını istediğimiz gibi bir sonuç çıkarmaz umarım!

1 Comment

  • Orijinal DelikanlıNo Gravatar

    Burada bir bakıma ben yasaklamadım, demek istemiş ama madem başbakan, çözümede kavuşması için de birşeyler yapmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir