Avea’nın yeni CEO’su Erkan Akdemir

Türk Telekom’un özelleştirme öncesindeki Yönetim Kurulu Başkanı olan ve son olarak Cisco Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Erkan Akdemir, Avea CEO’su oldu.

1963 doğumlu olan Erkan Akdemir, Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Colorado Üniversitesi’nde telekom alanında master yaptı.

Mesleki kariyerine Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’nda başladı, 2002 – 2005 arasında Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’nda danışmanlık yaptı.

Ayrıca, 2000-2002 arasında Telekomünikasyon Kurumu kurul üyesi olarak görevini yürüttü. 2002’den itibaren özelleştirme sonrasına kadarki dönemde Türk Telekom’da yönetim kurulu başkanıydı.

Türk Telekom’un özelleştirilmesi sürecinde önemli bir rol üstlendi. Daha sonra bir dönem KabloNet’in yönetim kurulu başkanlığını yürüten Akdemir, 2006’dan bu yana da Cisco Türkiye’nin genel müdürü olarak görevliydi. Evli ve 3 çocuk babası.

3 Comments

  • irfan öztürkNo Gravatar

    Türktan a ne oldu acaba? aveada başka bir göreve mi alındı yoksa başka bir şirket mi?

  • gökhan karmışNo Gravatar

    ben aveya müşterisiyim aylık faturama yansımayan borcu bana bildirilmediğinden ve altı ay önceden kalan bu borç avea bayılerinden görülmedi düzenli olarak hattımın açtırdımdan beri her ay düzenli fatura borcumu yatırdım fakat numarama ve adresime bilgi gelmedi hatta icraya verildiği bile bildirilmedi sadece 6 aydır benim haberim olmayan avea nın bildiği sağdece bu borc nedeniyle hattım kapanmadı ve icra borç kağıdı eleme ulaştı böyle bir uygulamada madur duruma düştüm tüm avea yöneticilerin ve genel müdür Erkan AKDEMİR in bilgilendirilmesi sesimizin duyulması ben ve benim gibi haksızlığaa uğrayanların maduriyeti düzeltilmesi istiyorum

  • SeydiNo Gravatar

    Artık avea nın müşteri temsilcilerine ve takım liderlerinin eksik bilgilerinden mağdur olmaktan sıkıldım her biri farklı bilgiler veriyorlar Birisi iadeniz var su kadar tl diyor ertesi gün arıyorum iadeniz yok bu ay ücret alınmayacak sms paketinizden diyolar faturaya ücret yansıyor mail atıyorum maile karsılık sizi aradık diyorlar ama halbukisi ne bir arama nede bi çağrı geliyor müşteri temsilcisi işin içinden cıkamayıncada görüşmeyi sonlandırıyor ben böyle büyük bir kurumsal şirkete bu davranışları yakıştıramıyorum gerçekten artık bana net bilgiler ve bu durumlara karşılık mağduriyetimi giderebilecek bir avea yetkilisinin dönmesini talep ediyorum lütfen yoksa artık bu durumu BTK ya taşımak durumunda kalacam lütfen birisi bana artık yardım etsin lütfen sizden ricam ayın 18 inden bu güne kadar aradığım müşteri temsilcileri ve takım lideriyle görüşmeleri dinleyip bana geri dönüş yapılmasını istiyorum lütfen….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir