Avea’dan Turkcell’e ‘sınırsız’ davası

‘Her Yöne Sınırsız’ tarifesi sonrasında, Avea abonelerinin Turkcell abonelerini aramalarında sorunlar yaşanmıştı. Avea, bu sorunların yaşanmasının port talebinin zamanında karşılanmamasından kaynaklandığını belirterek, Turkcell’i şirketin kurumsal kimliğini ve itibarını kamuoyu nezdinde zedelediği gerekçesiyle dava etti.

Avea, 55 TL’ye sınırsız telefon görüşmesi tarifesi sonrasında, Turkcell’e doğru görüşmelerin sağlıklı yapılabilmesi için gerekli port talebini karşılamayan Turkcell’i şirketin kurumsal kimliğini ve itibarını kamuoyu nezdinde zedelediği gerekçesiyle dava etti.

Şirketten yapılan açıklamada, 5 Şubat 2009 tarihinde lansmanını yapılan ‘Her Yöne Sınırsız’ tarifesinin, kamuoyunda büyük ilgi ve takdirle karşılandığı belirtilerek, cep telefonu abonelerinin yoğun bir şekilde Avea’yı tercih etmeye başladıkları hatırlatıldı.

AVEA, MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT İSTİYOR

“Ancak hizmetin verildiği süreç içinde, Turkcell, kanundan kaynaklanan arabağlantı yükümlülüğünü ilgili mevzuata aykırı olarak, gereği gibi yerine getirmemenin yanı sıra şirketimizin kurumsal kimliğini ve itibarını kamuoyu nezdinde zedeleyici açıklamalarda bulunarak, şirketimizin ağır ve haksız zararlara uğramasına sebebiyet vermiştir.

Turkcell’in kanuna ve ilgili mevzuata aykırı haksız rekabet teşkil eden bu fiillerinin önlenmesi ve kaldırılması için şirketimiz maruz kaldığı her türlü maddi ve manevi zararları karşılamak amacıyla dava açmıştır.”

GÖRÜŞMELERDE SORUNLAR YAŞANDI

‘Her Yöne Sınırsız’ tarifesi sonrasında, 300 binden fazla abone Avea’ya geçmiş, bu ani abone talebi karşısında, Avea abonelerinin Turkcell abonelerini aramalarında sorunlar yaşanmıştı.

Bu sorunların, port talebini karşılamakta geciken Turkcell’den kaynaklandığı Avea tarafından açıklanmıştı. Turkcell ise, Avea’yı yeterli hazırlığı yapmadan kampanya başlatmakla suçlamıştı.

One Comment

  • Kemal KökalNo Gravatar

    Avea normal abonelerine bile kaliteli hizmet sunmayı beceremezken sınırsız kullanım satmaya başladı. Ben Konya Merkezden Ereğli merkezle doğru düzgün konuşamıyorumki…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir