Shadow

Avea, UMTS Forum’a tam üye oldu

UMTS Forum’a tam üye olan Avea, dünya genelindeki 3G deneyimlerinden faydalanarak, bu teknolojinin ülkemizde başarılı bir şekilde uygulanmasını sağlayacak. 3G teknolojisinin en inovatif ürün ve hizmetlerini abonelerine sunmak için hazırlıklarını sürdüren Avea, 3G ürün ve hizmetlerinin desteklenmesi, teşvik edilmesi ve standartlarının oluşturulması için tüm dünyada çalışmalar yapan uluslararası ticaret birliği UMTS Forum’a tam üye oldu.

Avea, UMTS Forum ile hayata geçirdiği işbirliği sayesinde IT şirketlerinden, GSM operatörlerine, sanayi birliklerinden, düzenleyici kurumlara kadar dünya çapında farklı sektörlerden kuruluşlarla bir araya gelerek 3G konusundaki bilgi ve deneyimlerinden faydalanacak. Avea UMTS Forum’a gerçekleştirdiği tam üyelik sayesinde 3G teknolojisinin Türkiye’de başarıyla hayata geçirilmesini sağlayacak.

UMTS Forum, yeni nesil teknolojilerin uygulanması, mobil genişbant hizmetlerinin yaygınlaşması, pazar analizleri, spektrum çalışmaları ve etkin düzenlemelerin oluşturulması konularında çalışmalar yürütmektedir. 1996’da Avrupa Komisyonu çatısı altında kurulmuş olan UMTS Forum’un, dünyada sektörün önde gelen operatörleri, üreticileri ve düzenleyicilerinin yer aldığı 60’a yakın üyesi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir