Shadow

Aranan bilişimcilere Yenibiriş formülü

Melih Bayram Dede’nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic’e bu hafta, Yenibiriş Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu konuk oluyor. Bilişim sektöründeki insan kaynağı ihtiyacına değinen Kılıçlıoğlu, bu alanda kariyer yapmak isteyenlere nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda da önemli tavsiyelerde bulunuyor.

10 milyon kişilik CV veritabanıyla Türkiye’nin en büyük insan kaynakları şirketlerinden biri olan Yenibiriş’in kullanıcılarına sadece CV paylaşmak değil, kişisel gelişim anlamında bilgilendirmek gibi bir misyon da üstlendiğini ifade eden Kılıçlıoğlu, üyeleri kariyer planlamaları konusunda bilgilendirmek için uzmanların makalelerine de yer verdiklerini belirtiyor.

TechnoLogic’te haftanın haberlerinde ise, Apple’ın yeni nesil iletişim cihazı iPhone’un yeni modeli iPhone 3GS’nin ABD’de tanıtılması, dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook’un üyelerine kullanıcı adı seçme imkânı vermesi ve Microsoft’un akıllı arama motoru Bing’in yayına geçmesinin ilk haftasında arama motoru Yahoo’yu geride bırakması var.

Haftanın sitelerinde ise, müzik ve eğlence sektörüne yeni bir açılım getiren KimGelsin.com ve damak zevkine önem verenlere hitap eden misssgibi.com tanıtılıyor.

TechnoLogic’in oyun bölümünde, bizi dünyanın dört bir yanındaki egzotik bölgeleri dolaştıracak Indiana Jones oyunuyla ilgili detaylar var.

TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise, TeknoSA Etiler Mağazası’ndan üç yeni dijital oyuncak hakkında bilgi veriliyor.

TECHNOLOGIC CUMARTESİ 15.25’TE TVNET’TE!..

Programla ilgili bilgi ve geçmiş bölümler için: http://www.techno-logic.tv/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir