Shadow

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) öğrenmek isteyenlere

SEO, yani “Arama Motoru Optimizasyonu”, Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan çalışmaya verilen ad. Arama motorlarında ön sıralarda yer almak, şirketler, özellikle de e-ticaret sitelerin için çok önemli. Çünkü bir ürün arandığında, arama sonuçlarında ilk sayfada yer almak, sipariş oranını olumlu anlamda etkiliyor ve bu da şirketin kazanç hanesine olumlu anlamda yansıyor. Bu nedenle de şirketler uzunca bir süredir SEO işini benimsemiş durumda.

Peki bu işle ilgili bilgisi yeterli olmayanlar ne yapacak? SEO’ya giriş yapmak isteyenler için Kaan Gülten tarafından yazılan “Uzmanından SEO” adlı kitabı önereceğim. Dikeyeksen Yayıncılık’tan çıkan kitabında Gülten, kendine özgü sade ve anlaşılır üslubuyla bilinmeyen SEO tekniklerini anlatıyor.

Görsellerle de desteklenen kitapta yer alan başlıca konu başlıkları şunlar: Arama Motoru Optimizasyonu, SEO Mantığı, Popülarite, Hızlı İndekslenme Teknikleri, Google Caffeine, Google Filtreleri, Sandbox, Google Bomb, Google Webmaster Araçları, Site Haritaları, Googlebot gibi Taramak,Google Servisleri, Analytics, Adsense, Adwords, Site İçi SEO – Metalar, Kanonik URL Anahtar Kelimeler, Site Dışı SEO, Backlink, Twitter -Facebook-Friendfeed, Sunucu Bazlı SEO, Domain Bazlı SEO, Ziyaretçi Bazlı SEO, Google Analytics + Alexa, E-ticaret Sistemleri İçin SEO, SEO Araçları.

Liste Fiyatı 25,00 TL. olan 264 sayfalık kitabı buraya tıklayarak Kitapyurdu’ndan 19,25 TL.’ye satın alabilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Bilişim 500'de şampiyon değişmedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir