Shadow

Aracınızın kasko değerini öğrendiniz mi?

Aracınızı güvence altına almak için yaptırmanız gereken en önemli sigortalardan biri de kasko sigortasıdır. 2019 yılında girmemizle birlikte araç sahiplerinin en çok merak ettiği hususlar arasına kasko fiyatları da eklendi. Peki, 2019 kasko fiyatları neye göre belirleniyor? Hangi unsurlar kasko fiyatlarının belirlenmesinde etkili oluyor? En güncel fiyatları nasıl öğrenebilirim?

kasko

Kasko Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Sigorta firmaları tarafından sunulan kasko fiyat tekliflerinde belirleyici olan birçok unsur bulunuyor. Bunlar arasında en önemli olanı sigorta poliçenizin kapsadığı teminatlardır.

  • Teminat

Çarpma, yanma ya da çalınma gibi standart teminatlar zaten sigorta poliçelerinde bulunan ana teminatlar olarak değerlendiriliyor. Bunların yanı sıra sigorta poliçenize ek teminatları dahil edilmesi ve sağlayabilirsiniz. Ek teminatlar elbette kasko sigortası fiyatlarının biraz daha yükselmesini beraberinde getiriyor. Ancak bununla birlikte olası risklere karşı aracınızı güvence altına almanızı da sağlıyor.

kasko

  • İndirim

Elbette kasko poliçeleri için belirlenen fiyat üzerinden indirimler de uygulanabiliyor. Örneğin kazasızlık indirimi fiyatın ciddi düzeyde düşmesini beraberinde getirecektir. Daha önce kaza yapmamış araç sürücüleri kasko sigortası için çok daha düşük rakamlarla ödeme yapar. Kasko yaş indirimi araç güvenliği indirimi gibi farklı indirim oranları da söz konusu olabiliyor.

  • Aracın Durumu

Aracınızın markası, modeli ve yılı gibi unsurlar da kasko fiyatlarında belirleyici olan unsurlar sıralamasında bulunuyor. Özellikle aracın yılı eskidikçe araç sahiplerinin ödemesi gereken miktar yükselir. Bu nedenle aracın öğretim yılının önemli bir kriter olduğunu belirtebiliriz.

kasko

Ucuz kasko sigortası

Tüm bu kıstaslar bir arada değerlendiriliyor ve sigorta firmaları tarafından belirli bir fiyat teklifi hazırlanıyor. Ek teminatlar da donatılmış olan bir kasko sigortası poliçesi için çok yüksek rakamlarla ödeme yapmanız gerektiğini düşünmeyin. Artık bu sigorta için çok daha düşük rakamların geçerli olduğunu bilmeyenler için aktaralım. Hem kasko sigortası için fiyat teklifi almak hem de bu sigorta türü hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak için Generali internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede hangi teminatların standart olarak poliçede bulunduğunu ve poliçenize hangi ek teminatları dahil edebileceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Pek çok sitede olmayan bilgiler de bu adreste mevcut.

Bilek ağrısına son | Logitech MX Vertical ergonomik fare incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir