Shadow

Apple, yeni iPhone’u bugün tanıtıyor

ABD’li teknoloji devi Apple, kamuoyunda iPhone 5 ve iPhone 4S adıyla piyasaya çıkacağı konuşulan yeni iPhone’u bugün akşam saatlerinde Apple merkezinde düzenlenecek “Lets Talk iPhone” adlı toplantıyla tanıtacak. Toplantıda yeni iPhone’un gerçek adının ne olduğunu o zaman öğreneceğiz.

Piyasadaki son akıllı telefonu iPhone 4’ü bundan 15 ay önce piyasaya çıkaran Apple, adına bu kez sahnede, sağlık sorunları nedeniyle görevden ayrılan Steve Jobs’un yerine şirketin yeni CEO’su Tim Cook olacak.

Ürünün yılbaşına doğru piyasaya çıkacak olması, Noel hediyesi almak isteyenlerin oluşturduğu ticari hareketliliğe de bağlanıyor. Apple, 25 Haziran’da sona eren yılın üçüncü çeyreğinde 20 milyon adet iPhone 4 satmıştı.

Yeni iPhone’un teknik özellikleri tam olarak kesinleşmezken, teknoloji dedikoduları yazan, (aslında çok da itibar etmediğim) sitelerde daha ince, daha hızlı, daha fazla megapikselli gibi kavramlar ardarda diziliyor.

Her dedikodu, yeni telefonları çalışanlarının barda unutması gibi reklam kokan hareketlerle meşhur Apple’ın değirmenine su taşıyor. Ancak unutulmamalı ki, artık Apple akıllı telefon rekabetinde güçlü rakiplerle karşı karşıya.

Android’in hızlı yükselişi, Apple’ı bu alanda büyük ölçüde zorluyor. Araştırma şirketi IDC tarafından yapılan araştırmaya göre, 2015’te mobil işletim sistemi pazarında dengeler tamamen değişecek.

IDC’nin öngörüsüne göre ilk sırayı Android alırken, ikinci sırayı Windows Phone, üçüncü sırayı ise Apple iOS alacak. Şu anda Apple, bu araştırmanın ortaya koyduğu tabloyu değiştirmeye çalışıyor. Bakalım başarılı olabilecek mi?

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Turkcell'den çocuklara 'Junior paket'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir