Anadolu Ajansı’nın internet sayfası yenilendi

Doğru, tarafsız, hızlı haberciliğin adresi Anadolu Ajansı’nın internet sayfası, bugünden itibaren ziyaretçilerini yeni yüzüyle karşılıyor.

Abonelerine Genel Bülten’den sunduğu haberlerin yanı sıra www.aa.com.tr adresli internet sitesinden de günde 400’den fazla haberi ziyaretçilerine aktaran Anadolu Ajansı, habere erişimi kolaylaştırmak ve ziyaretçilerine daha dinamik bir sayfa sunmak üzere internet sayfasını yeniledi.

Tasarım çalışmaları sonuçlandırılarak kullanıma açılan yeni sayfa, haberin sıcaklığı ile Anadolu Ajansı’nın yalın haberciliğini buluşturuyor. Gazete ve televizyonlardan yerel basına, haber portallarından GSM operatörlerine kadar bütün medyaya Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından haber, fotoğraf ve görüntü sunan AA, internet sitesinde de haber, fotoğraf ve görüntüleriyle günü ve gündemi ekrana taşıyacak.

FARKLI WEB TARAYICILARIYLA UYUMLU

AA Özel Bülten Müdürlüğünce yayına hazırlanan internet sayfası web 2.0 teknolojilerine uyumlu olarak tasarlandı. Yeni sayfa, 1024×768 ve daha üstü çözünürlükteki monitörlerde Internet Explorer 7.0 ve Firefox’un yanı sıra daha yeni sürümü bulunan internet tarayıcılarıyla en iyi görünüme sahip olacak. AA’nın yeni internet sayfasında, ziyaretçilerin talepleri doğrultusunda gözden geçirilen haber kategorileri zenginleştirildi. Bu kapsamda yeni sayfada yaşamın pek çok rengi AA’nın sayfalarını süsleyecek. Yeni sayfada, AA’nın Görüntülü Haberler Müdürlüğünce hazırlanan günün önemli gelişmelerine ilişkin seslendirilmiş görüntüler de yer alacak. Yeni sayfaya, AA’nın profesyonel foto muhabirlerinin çektiği fotoğraflarlar ile bu fotoğraflardan derlenen galeriler zenginlik katacak.

SON HABERLER BANDI VE HABERCİ İLE KOLAY HABER TAKİBİ

Günün sıcak gelişmeleri ise oluşturulan ‘Son Haberler’ bandında, haberin yayına giriş saatiyle eş zamanlı izlenebilecek. Buradan seçilen haberlere tıklanarak detayları görülebilecek.

Ayrıca, AA’nın son dakika haberlerinin izlenmesine imkan sağlanması amacıyla ‘Haberci’ programı da ziyaretçilerin kullanımına sunuluyor. Ziyaretçiler, bu teknoloji sayesinde, bilgisayarlarına yükleyecekleri küçük yazılımla AA’nın son dakika haberlerini, işlerini bölmeksizin ekranlarının köşesinde belirecek ‘Haberci’ ile izleyebilecek.

İnternet sayfasına, önceki günlere ait haberlerin taranabilmesi amacıyla arşiv arama sistemi de eklendi. Anahtar kelime girilerek, sitede haber sorgulaması yapılabilecek. Reklam konseptlerine de uygun hale getirilen sayfaya, okumayı kolaylaştırmak üzere font büyütme ikonu da eklendi.

15 DAKİKADA BİR HAVA DURUMU

Hava durumu bilgileri de AA’nın internet sayfasında ayrıntılı yer bulacak. Ankara, İstanbul ve İzmir’in hava durumu ise Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerinden 15 dakikada bir güncellenerek sayfada yer alacak. İç ve dış merkezlere ait animasyonlu hava durumu bilgileri de çalışmalar tamamlandığında kullanıma sunulacak. Böylece, Türkiye’nin yanı sıra dış merkezlere ait hava durumu bilgilerini görmek için http://www.aa.com.tr adresini ziyaret etmek yeterli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir