Shadow

Aman Allah’ım beni ‘blogger’ yerine koymuşlar!

Pazar pazar ofise geldiğimde masamda, üzerine “Blogger Private” yazılı bir paket buldum. Aman Allah’ım beni ‘blogger’ yerine koymuşlar! Küçüklüğümden beri hep ‘blogger’ olmak istemiştim. Okulda öğretmen “Büyüyünce ne olacaksın?” dediğinde, “Blogger” dediğimi daha dün gibi hatırlıyorum.

Neyse gelelim sadede. Paketi özenle açtıktan sonra, içinden Colgate Sensitive Pro-Relief hassas dişler için diş macunu ve Colgate Plax Sensitive ağız bakım suyu çıktı. Ağız kokumun Colgate‘ten bile duyulduğuna şaşırdım. Ne iyi insanlar bu dijital pazarlama uzmanları, algılayıcıları günün koşullarına göre çok gelişmiş.

Oysa dişlerimi günde en az iki kez fırçalıyorum. Demek ki, kullandığım diş macunu ve ağzı bakım suyunu değiştirmemin zamanının geldiğine işaret ediyorlar. Neyse bir deneyelim bakalım, karar veririz, değiştirip değiştirmeyeceğimize.

6 Comments

 • SevalNo Gravatar

  Yani diyorsunuz ki bu eşantiyon olayı hem iyi bir şey hem kötü :) Blogger olmak ve öyle anılmak güzel. Bence size sırf “dişleriniz” için göndermediklerini düşünüyorum. Neden bu kadar alındınız ki, çok güldüm :))

 • Meşe OdunuNo Gravatar

  Ayıptır günahtır bu işler. Yazdığınız ironiyi anlayabiliyorum lakin, bu tür modern beleşçilik işlerine hiç girmemelisiniz bence. Size yakışan bir tavır değil. bırakın bloggerlar filan yapsın bu işleri. Milleti iyice görmemiş yaptı bu markalar.
  Saygılar…

 • MuminNo Gravatar

  Benim de anlamadığım herhangi bir plan program olmadan “bakın blog yazarlarına ürün gönderdik” diyerek böyle şeyler yapan firmaların geri dönüşü nasıl değerlendirdiği. Şimdi Colgate -sizin gibi blog yazarı olmayan birine bile- bu paketi göndererek reklam mı yapmış oldu? Ürün bilinirliğini mi artırdı? Ya da ben “Colgate blog yazarlarına diş macunu gönderiyor” diyerek dişlerimi Colgate ile mi firçalarım bundan sonra? Merak ediyorum gerçekten. Belirli bir konuyla ilgili olan blog yazarlarına göndedikleri ürünü inceleyip hakkında yorum yapmaları isteniyordu bir zamanlar. Nereden nereye geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir