Shadow

Alcatel-Lucent’tan yeşil modem

Günümüzde şirketler, çevreci teknolojiler geliştirmek için çaba harcıyor. Bu alandaki son gelişmelerden biri de Alcatel-Lucent’ın yüzde 25 daha az enerjiyle daha fazla bant genişliği sağlayan Intelligent Services Access Manager (ISAM) çözümü.

Alcatel-Lucent, yenilikçi, yüksek kapasiteli ve çevreci bir dijital abone hattı (DSL) platformu geliştirdi. Yeni çözüm, servis sağlayıcılara, mevcut bakır altyapı üzerinden geleceğin uygulamalarını sunma becerisi kazandırıyor. Çözüm, geleneksel DSL çözümlerine göre yüzde 25 daha az enerji harcıyor.

Alcatel-Lucent Teletaş İş Geliştirme ve İhale Yönetimi Direktörü  Güzide Arabacıoğlu, konu hakkında şunları söylüyor: “Günümüzde, kullanıcı trafiği az olduğunda modemlerin düşük enerji modunda çalışmasını sağlayan standartlar bulunuyor. Ne var ki, bu modemleri yeniden aktif hale getirirken enerji dalgalanmaları yaşanıyor. Bu da ses kalitesini düşürüyor ve ağ istikrarsızlığına yol açıyor.

Alcatel-Lucent?ın yeşil DSL çözümü, operatörlere, bu sorunların üstesinden gelen, benzersiz ve uçtan uca bir çözüm sunuyor. Çözüm, bir servis sağlayıcının abone hattı genelinde, herhangi bir hat istikrarı sorununa yol açmaksızın, modemlerin enerji tüketiminde ciddi bir indirim sağlıyor. Alcatel-Lucent, bu çözümüyle, servis sağlayıcılara benzersiz bir avantaj sunuyor.”

Alcatel-Lucent’ın en yeni ISAM çözümü, bütün kullanıcılara 50 Mbs hız sağlıyor. Hızı 100 Mbs’ye kadar çıkabilen çözüm, ağın her noktasında aynı performansı gösteriyor; çünkü, yeni, yüksek kapasiteli, çok yüksek hızlı DSL (VDSL) hat kartları içeriyor ve hat kartı üzerinde VDSL bağlantı teknolojisini destekliyor. Alcatel-Lucent’ın üçüncü nesil VDSL hat kartlarını barındıran yeni ISAM çözümü, şirketin DSL alanındaki yenilikçi teknolojisinin ve pazar liderliğinin altını çiziyor.

Araştırmalar, çevreci erişim teknolojilerinin operatörler açısından kritik bir ihtiyaç, düşük enerji tüketen ürünlerin ise bu ihtiyacı karşılamak açısından önemli bir bileşen olduğunu gösteriyor. Alcatel-Lucent’ın yeni ISAM platformu, operatörlerin bu ihtiyacına yanıt veriyor.

Arabacıoğlu şöyle devam ediyor: “Alcatel-Lucent ISAM platformunun 4. sürümü, şirketimizi rakiplerinin bir yıl önüne geçiriyor. ISAM platformu, müşterilerimize, bakır mimarileri üzerinden bant genişliğine duyarlı hizmetler sunma imkanı veriyor. Beş yıl önce ISAM platformunun lansmanında olduğu gibi, daha az enerjiyle daha fazla bant genişliği sağlayan bu çözümümüzün de DSL sektöründe büyük yankı yaratacağına inanıyoruz.”

Yeni sürüm, Alcatel-Lucent’ın kapsamlı sürdürülebilirlik programını destekliyor. Bu program, tüm katmanlarda (erişim, aktarım ve çekirdek) daha akıllı ve çevre açısından sürdürülebilir ağlar oluşturmak için yenilik yapılmasını öngörüyor.

Alcatel-Lucent’ın DSL alanındaki liderliği, ödüllü ISAM ürün ailesine dayanıyor. ISAM ailesi, dünya genelinde 210’u aşkın müşteride uygulandı. Beş yıl önce yapılan lansmandan bu yana, ISAM ailesi, neredeyse her hafta bir müşteri tarafından uygulanarak, Alcatel-Lucent’ın IP genişbant erişimdeki liderliğini güçlendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir