Alcatel-Lucent’tan Etisalat’a IP iletişimi çözümü

Birleşik Arap Emirlikleri’nin telekomünikasyon servis sağlayıcısı Etisalat, ülke genelindeki büroları için Alcatel-Lucent’ın IP iletişim çözümlerini seçti. Proje, Alcatel-Lucent’ın Körfez bölgesindeki iş ortağı Al-Futtaim Grubu tarafından yürütülecek.

Anlaşma kapsamında, tüm Etisalat bürolarında VoIP (IP üzerinden ses iletimi), LAN (yerel alan ağı), VPN (sanal özel ağ) ve sesli iletişim çözümlerini içeren bir yapı kurulacak. Alcatel-Lucent IP iletişimi platformuna dayanan proje, Etisalat çalışanlarına hızlı ve aksaksız iletişim kurma imkanı verecek.

Etisalat Pazarlama Yöneticisi Essa Al Haddad, konu hakkında şunları söylüyor: “Kullanıcılarımıza tümleşik iletişim uygulamalarının avantajını yaşatmak, çalışanlarımıza işbirliği yapmaları ve paylaşımda bulunmaları için destek olmak istiyoruz. Global performansı, çalışma isteğini ve üretkenliği artırarak bu amacımızı gerçekleştirmemiz konusunda Alcatel-Lucent’ın bize destek olacağına inanıyoruz.”

Al-Futtaim Teknoloji Genel Yöneticisi Venkat Raghavan ise şu eklemeyi yapıyor: “Etisalat, çalışanların üretkenliğini artırmak, daha rekabetçi olmak, yeni operasyonlarını daha etkin bir biçimde yönetmek, maliyetleri azaltmak, müşterilerle ilişkileri iyileştirmek ve toplam verimliliği yükseltmek için Alcatel-Lucent IP çözümünü seçti.”

IP ağ çözümü, hızlı ve tümleşik iletişim sunmak üzere geliştirilen Alcatel-Lucent OmniPCX platformuna dayanıyor. Bu kapsamda, mesajlaşma, video, tek numara kullanımı gibi çok çeşitli hizmetler sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir