Shadow

Alarmlı radyo ve akıllı telefonun mükemmel uyumu

Klasik alarm ve saatli radyoların günümüze uyarlanmış hali olan Anker’in Wakey adlı ürünü, yatağınızın baş ucuna gönül rahatlığıyla koyabileceğiniz bir ürün. Kablosuz hoparlör ve kablosuz şarj cihazı özellikleri bulunan ürün, akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz mobil uygulamasıyla da yönetilebiliyor ve ekstra olarak FM radyo ile kolayca uykuya dalmanızı sağlayan ambiyans sesleri içeriyor.

Anker Wakey

MELİH BAYRAM DEDE

Uyurken genellikle elimizden son bıraktığımız ve dolayısıyla baş ucumuza koyduğumuz şey akıllı telefonlarımız oluyor. Büyük ihtimalle de telefonlarımızın gece geç saatlerde şarjı azalmış oluyor ve şarja takarak uyumayı tercih ediyoruz. Sabah uyandığımızda da elimize ilk aldığımız ve ne var ne yok diye baktığımız şey de akıllı telefonumuz.

Randevularınıza geç kalmayın

Eskiden istediğimiz zaman uyanabilmek ve işe ya da randevularımıza geç kalmamak için alarmlı saatler kullanırken bugün akıllı telefonumuzu alarmlı saat olarak kullanıyoruz. Hâl böyle olunca, akıllı telefonumuz neredeyse hayatımızın anahtar cihazı durumunda. Peki baş ucunuzdan ayırmadığınız akıllı telefon deneyiminizi iyileştirmek ister misiniz?

Baş ucunuzdan ayıramayacaksınız

İşte tam da bu amaca hizmet eden Anker markasının Wakey adlı bir ürünü var. Yatağımızın başında akıllı telefonumuzda birleşen işlevleri kendine özgü yetenekleriyle zenginleştiren Wakey adlı bu sihirli ürüne gelin yakından bakalım. İlk bakışta dijital alarmlı radyolu saatleri andırsa da Wakey bunun çok da ötesi.

Ortam ışığına duyarlı ekran

Öncelikle temel özelliklerden başlayalım. Wakey adlı ürünün ön yüzünde hoparlörlerin üzerinde konumlanmış oldukça şık bir saat var. Bu estetik saatin parlaklığı ortam ışığına göre kendiliğinden ayarlanabiliyor ve uyumak için seçtiğiniz ortamın ambiyansına göre özelleştirilebiliyor.

Anker Wakey temel olarak kendisinde saat, alarm, kablosuz şarj cihazı, kablolu şarj cihazı, kablosuz (Bluetooth 5.0) hoparlör, FM radyo ve uykuya dalmanızı kolaylaştıran ambiyans seslerini fonksiyonlarını bünyesinde topluyor.

Soundcore uygulamasını yükleyerek başlayın

Wakey adlı bu sihirli ürünü verimli kullanabilmek için öncelikle akıllı telefonunuza Anker’in Soundcore adlı mobil uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Uygulama hem Android hem de iOS cihazlar için kullanılabiliyor. Uygulama üzerinden alarm, ambiyans sesleri gibi ayarlarları yapabiliyorsunuz. Ayrıca FM radyo özelliği de uygulamadan yönetiliyor.

İlginizi çekebilir:  Uzman bilişimci nasıl bulunur?

Toplam 10 Watt ses çıkış gücü

Üründe 2X5 Watt toplamda 10 Watt ses çıkış gücü veren 1.75 inç tam aralık hoparlörler bulunuyor. Bu hoparlörler akıllı telefonunuzdaki müzikleri kablosuz olarak dinlemek, FM radyo istasyonları arasında gezintiye çıkmak veya uykuya dalmak için ambiyans seslerinden destek almak için gayet yeterli seviyede.

AUX girişi ile farklı ses kaynakları

Anker Wakey’i kablosuz müzik dinlemek için kullanmanın yanı sıra AUX girişi sayesinde kablolu olarak da kullanabilirsiniz. Dilediğiniz cihazdan 3.5 mm girişli kablo kullanarak Anker Wakey’e ses kaynakları bağlayabilir ve müzik deneyiminizi dilediğiniz gibi zenginleştirebilirsiniz. Kablosuz bağlantı ile telefonunuzdaki müzikleri, ‘podcast’leri Anker Wakey üzerinden dinlemeniz mümkün.

Güne tam şarjla başlamak için

Yatarken cihazın üzerinde yatay olarak bıraktığınızda akıllı telefonunuz şarj oluyor ve sabahları güne şarjınız tam dolu olarak başlıyorsunuz. Anker Wakey, PowerIQ protokolü ile çalışıyor ve 10 Watt’a kadar hızlı kablosuz şarjı destekliyor. Wakey, Samsung S10, S10 +, S9, S9 +, S8, S8 + ve Note 9 ile iPhone XR, XS Max, XS, X ve 8 Plus için hızlı şarj desteği sunuyor.

İki adet USB yuvası mevcut

Eğer akıllı telefonunuz kablosuz şarj destekli değilse bu sorun değil. Çünkü cihazın arkasında telefonunuzu ya da diğer cihazlarınızı şarj etmeniz için iki adet USB yuvası bulunuyor. Anker Wakey ile aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilirsiniz. Bu sayede yatağınızın baş ucunda ayrıca şarj adaptörü bulundurmanıza gerek yok.

Anker Wakey ile 15 farklı zaman dilimine alarm ayarlayabilirsiniz. Üründe tercihinize göre kullanabileceğiniz 10 farklı dahili zil sesi var. Ürünü akıllı telefonunuzdan yönetmenin dışında ön panelden de kolayca kontrol etmek mümkün.

Adaptörle birlikte kullanılıyor

Anker Wakey, kutu içerisinden çıkan adaptörle kullanıyor. Pil ile kullanım mümkün değil. Zaten sürekli yatağınızın baş ucunda duracak bir ürün için pil ile çalışmaması çok önemli bir sorun olmasa gerek.

Anker Soundcore Infini Mini Soundbar (Ev Sinema Ses Sistemi) incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir