Shadow

Alabilirsen ‘8 Megabite Kadar İnternet’ tarifesi!

‘8 Megabite Kadar İnternet’ tarifesini kullananlar iyi bilirler, tarifenin adı ‘8 Megabite Kadar İnternet’tir, ‘8 Megabit Tarifesi’ değil. Yani ‘Alabilirsen 8 Megabite Kadar Tarifesi’dir aslında bu.

Ve, hızınız bir kaç Megabit’e kadar düşmeden hızını iyileştirmek için yaptığınız şikayetinizi ciddiye almaz, müdahale etmez internet servis sağlayıcınız. Sosyal medyada şikayetini yazmışsanız, olumsuz mesajlar olumluya dönüştürülmek için, belki müdahale edilir, biraz iyileştirme yapılabilir.

‘8 Kiloya Kadar Salatalık’ kampanyası gibi bir şeydir aslında bu. Manav size “8 Kiloya Kadar Salatalık kilosu 10 TL” der. Almak istediğinizde kendi bildiği gibi tartar manav; tartıyı kontrol etme fırsatı bulamadan elinize tutuşturulur salatalığınız.

“Ya bu çok az değil mi şimdi?” dediğinizde, “Etikete bak. Ne yazıyor orada? ‘8 Kilosu 10 TL’ değil, ‘8 Kiloya Kadar Salatalık 10 TL.’ yazıyor. Kör müsün?” diye cevap verir.

‘8 Megabite Kadar İnternet’ tarifemiz de işte bunun gibidir. Elimize tutuşturulan poşetteki salatalıkların kaç kilo geleceği şansınıza, satıcının o anki keyfine (kafasındaki tilkilerin kuyruklarının bir birine olan uzaklığına) kalmıştır.

Salatalıklar 1 kilodan az çıkmazsa, itiraz şansınız yoktur. Düzen böyle kurulmuştur. Gayet de iyidir bu ‘düzen’!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.