Shadow

Aktif İleti Grubu, Pronected’tan çekildi

Türkiye’den çıkan bir iş ağı platformu olan Pronected, geçtiğimiz yıl Aktif İleti Grubu’ndan 1.5 milyon dolar yatırım almıştı. Bu işbirliği düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklanmış ve bu büyük yatırımın 18 aylık bir süreç içinde kullanılmasının öngörüldüğü açıklanmıştı.

Pronected ile Aktif İleti Grubu’nun işbirliğiyle ilgili 1 Aralık 2008’de düzenlenen basın toplantısında Aktif İleti Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Köse, küresel bir marka yaratma hedefiyle Pronected’a yatırım yapmaya karar verdiklerini dile getirmiş ve şunları söylemişti:

“Aktif İleti Grubu olarak yenilikçi ve fark yaratan projelere ilgi duyuyor ve değer veriyoruz. Tüm işlerimizde topluma ve iş dünyasına değer katma anlayışını ön planda tutuyoruz. Pronected ile tanıştığımızda sistemin kusursuz ve kullanışlı yapısından, iş dünyasının ihtiyaçlarını kavrama ve çözüm üretme yaklaşımından etkilendik. Değişik ülkelerde milyonlarca kilometrekarede hizmet veren fiziki lojistik ağımız ile Pronected’ın sanal ortamdaki iş ağının sinerjisinden doğabilecek yenilikler ve inovatif hizmetler bizleri heyecanlandırdı. Böylece business networking alanına yepyeni bir yaklaşım getirebileceğimize inandığımız için de yatırım yapma kararı aldık.”

Pronected Genel Müdürü Hakan Kadir Erdemir de aynı toplantıda, Türkiye’nin ilk çokuluslu web projesi olarak business networking alanına yepyeni bir soluk getirdiklerini belirterek şunları söylüyordu:

“Çünkü bu platformlar fiziksel olarak yapılan kartvizit paylaşımının online platformlarda gerçekleştirilmesini sağlıyor. Business networking sayesinde iş ilişkilerinizi geliştiriyor, kariyer basamaklarını daha hızlı çıkabiliyorsunuz. Pronected olarak bu konuya farklı yaklaşımımız ve üyelerimize sunduğumuz yeniliklerle kısa sürede büyük ilgi gördük. Bugün geldiğimiz noktada Aktif İleti Grubu’nun yatırımı ile çalışmalarımıza hem yurtiçinde hem de yurtdışında hız vermiş bulunuyoruz. Romanya, Ukrayna ve Rusya operasyonlarının ardından Avrupa ve Ortadoğu’daki farklı ülkelerde de faaliyet göstereceğiz.” dedi.

Aldığım bir habere göre bu işbirliği sessiz sedasız sona erdi. Bu işbirliğinin sona ermesiyle ilgili kamuoyuna bir açıklama yapılmamasına rağmen çeşitli kaynaklardan bunun doğruluğunu teyit ettim. İşbirliklerinin kamuoyuna duyurulduğu kadar, ayrılıkların da duyurulmasının, gerekliliğine inandığım için paylaşma ihtiyacı duydum.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Oracle'ın inovasyon ödülü Argela'ya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir