Shadow

Akıllı telefonda rekabetçi fiyat seviyesi 200 Euro’ya kilitlendi

Akıllı telefon pazarında rekabet kızışırken, markalar da peş peşe yeni ürünlerini duyuruyor. Nokia, 2016’ya kadar yola devam kararı aldığı Symbian platformunda yeni bir ürün olan Nokia 603’ü duyurarak, bu alandaki heyecanını koruduğunu gösterdi. Daha önce piyasaya sunduğu ürünlerde 200 Euro fiyat skalasını göze aldığı dikkat çeken şirket, Nokia 603’te de aynı fiyat seviyesini koruyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Symbian Belle işletim sistemini kullanan Nokia 603’ün uluslararası tanıtımını İstanbul’da gerçekleştirilmiş. Nokia 603’ün ilk dikkat çeken özelliği, siyah, beyaz, fuşya, yeşil, sarı ve mavi olmak üzere farklı renkte 6 kapağa sahip olması. Renk skalası itibariyle daha çok gençlerin ilgi göstermesi beklenen ürünle birlikte kullanılabilecek Nokia Luna Bluetooth kulaklıkta da beyaz, fuşya, yeşil ve mavi renk renk seçenekleri bulunuyor.

Symbian Belle işletim sisteminin yeni bir özelliğiyse, kullanıcılara özelleştirebilecekleri 6 farklı ana ekran sunuyor olması. Bu sayede kullanıcılar, sık kullandıkları uygulamaları 6 ana ekranda istedikleri gibi düzenleyebiliyor ve telefonu kişiselleştirebiliyorlar.

1 Ghz’lik işlemciyle daha hızlı bir kullanıcı deneyimi sağlayan Nokia 603, çizilmelere dayanıklı ve güneş ışında bile kolayca kullanılabilen 3,5 inç ClearBlack ekranıyla dikkat çekiyor.

Nokia 603, Facebook ve Twitter uygulamalarının yanı sıra iş uygulamaları, haritalar ve e-posta gibi en iyi uygulamaların çoğu yüklü olarak geliyor. Adım adım sesli rehberlik içeren araç ve yaya navigasyonu da üründe ömür boyu ücretsiz kullanılabiliyor.

Akıllı telefona ilk geçiş yapacak kullanıcıları hedefleyen Nokia 603’te, şirketin artık vazgeçilmez standart olarak kabul ettiği şeklinde bir izlenim edinmeme neden olan Yakın Alan İletişimi (NFC) özelliği var. Ki bu özellik hala piyasadaki pek çok üründe yok.

NFC, daha çok temassız kredi kartları şeklinde karşımıza çıktıysa da, Nokia, bu özeliği çok farklı uygulamalarla hayatımıza sokuyor. Örneğin NFC’li bir telefonu, NFC destekli bir hoparlör veya kulaklıkla eşleştirmek mümkün olabiliyor.

İlginizi çekebilir:  Cepte Windows isteyenler için HTC'den Windows Phone 8X by

Sonuç olarak, bugüne kadar akıllı telefon deneyimi yaşamamış, “Alo desem yeter!” mantığına sahip müşterilere, bu deneyimi yaşatmak için geliştirilen Nokia 603, seçenekler arasında şanslı sayılabilecek bir ürün.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir