Shadow

Akıllı saat satın alacaklara dört tavsiye

Akıllı saat

MELİH BAYRAM DEDE

Önce akıllı telefonlar hayatımıza girdi ve vazgeçilmez iletişim aracı haline geldi. Ardından saatlerimiz akıllandı ve hayatımızın önemli bir parçası oldu. Şu an neredeyse akıllı saat olmadan bir hayat düşünemiyoruz. Akıllı telefonlarla birlikte çalışan ve mobil uygulamayla elde ettiği verileri senkronize eden akıllı saatler, bugün bize sadece zamanı göstermiyor; uygulama zenginliği ve özelleştirilebilir fonksiyonlarla bize hayat yolculuğumuzda adeta kılavuzluk yapıyor. Günlük hayatımızda şık bir aksesuar olarak eşlik eden akıllı saatler, günlük aktivitelerimiz ya da spor faaliyetlerimizde elde ettiği verilerle bize yön gösteriyor. Günlük aktivite seviyemizi, uyku durumumuzu, sağlık verilerimizi akıllı saatimizden öğreniyor ve gerekiyorsa kendimize çekidüzen veriyoruz. Trafik kazalarında ya da düşme gibi olağandışı durumlarda acil yardım hattını otomatik arayan, hayat kurtaran fonksiyonlarla zenginleşen akıllı saatler, artık vazgeçilmez teknolojik cihazlar oldu.

Apple Watch Series 8

Apple’ın Watch Series 8 akıllı saat, Geceyarısı Alüminyum Kasa ve Gece Yarısı Spor Kordon ile birlikte günlük hayatınızda size eşlik edecek şık bir aksesuar. Spor aktiviteleri ve uyku takibi için ideal ürünlerden biri olan Apple Watch Series 8, kadın sağlığı takibi için de gereken tüm fonksiyonları içeriyor. Acil durumlarda yardım almayı sağlayan Trafik Kazası Algılama fonksiyonu ise hayat kurtaran bir özellik. Aynı şekilde düşme algılama fonksiyonu da sizi hemen acil yardım hattına bağlıyor. Gerektiğinde saatin yan düğmesini kullanarak Acil SOS çağrısı iletme şansınız da var. EKG çekme, kandaki oksijen değerlerini ölçme, uykuda vücut sıcaklığı takibi, gürültü takibi, ilaçlarınızı zamanında almanızı hatırlayan İlaçlar uygulaması, bu akıllı saatin hayatınıza değer kattığı diğer fonksiyonlar. 50 metreye kadar su geçirmezliğe sahip olan bu saat, dahili GPS’e sahip ve 396 x 484 piksel çözünürlük sunan OLED Hep Açık Retina ekranla geliyor.

Huawei Watch GT3 SE

Tavsiye edebileceğim bir diğer seçenek olan Huawei firmasının Watch GT3 SE model akıllı saati, koşma, bisiklet ve yüzme dahil 100’den fazla antrenman verisini takip ediyor ve Huawei TruSport uygulamasıyla size sağlığınızı daha iyi noktaya taşımanız için ipuçları sunuyor. Huawei Watch GT3 SE, günlük aktivitelerinizi raporlamanın yanında kandaki oksijen değerlerini takip etme, stres seviyesi tespiti gibi çeşitli uyarılarla daha kaliteli bir yaşam sürmeniz için size destek oluyor. Kadınlar için de adet dönemi tahminleri sunabiliyor. Huawei Trusleep 3.0 uygulamasıyla uyku takibi yapan bu akıllı saat, 466 × 466 piksel çözünürlüğe sahip 1.43 inç büyük AMOLED ekranla geliyor ve tipik kullanımda tek şarjla 14 güne kadar size eşlik ediyor. Kablosuz şarjı da destekleyen ürünün ağırlığı 35.6 gram. ISO 22810:2010 standardında 5ATM su geçirmezliği destekleyen, 50 metreye kadar su geçirmez olan bu akıllı saati, yüzerken bile kolunuzdan çıkarmanız gerekmiyor.

İlginizi çekebilir:  Basın sektöründe bir ilk: Dijital aboneliğe tablet bilgisayar

Samsung Galaxy Watch 4

Günlük aktivitelerinizi takip etmek için kullanabileceğiniz Samsung Galaxy Watch 4, mesafe, adım, kalori, vücudunuzun yağ yüzdesi, kemik kas oranı, vücut sıvı miktarı ve benzeri pek çok bilgiye sahip olma imkânı sağlıyor. Samsung BioActive Sensör ile desteklenen bu akıllı saat, aktivite ve fitness puanlarınızı saatinizden ve telefonunuzdan takip etmeniz için ideal. Dahili GPS ile gelen, 90’ın üzerinde egzersizi destekleyen Samsung Galaxy Watch 4, uyku takibi uygulamasıyla kanınızdaki oksijen değerlerini, horlama alışkanlıklarınızı ve uyku kalitenizi takip ediyor. IP68 sertifikasına sahip olan Galaxy Watch 4, aynı zamanda suya dayanıklı olarak üretilmiş. 30 dakika boyunca 1,5 metre derinlikte tatlı suda bekletildiğinde bile zarar görmüyor. Samsung’un Wear OS işletim sistemine sahip olan bu akıllı saat, pekçok kadran seçeneği ve uygulama desteğiyle isteğinize göre özelleştirilebiliyor.

Oppo Watch Free

Tavsiye edeceğim son akıllı saat, Oppo firmasının Watch Free modeli. Kolay koşu, Yağ yakma koşusu, Dayanıklılık koşusu ve Aralıklı koşu başta olmak üzere 100’den fazla egzersiz modunu destekleyen Oppo Watch Free; koşma, yürüme, kürek makinesi ve eliptik makine egzersizlerini otomatik olarak tanımlama ve kaydetme yeteneğine sahip. Uyku kalitesi ve horlama takibi yapabilmesi, kandaki oksijen değerlerini raporlayabilmesi, kalp atış hızı verilerini sağlıklı olarak kaydedebilmesi bu akıllı saatin işlevsel özelliklerinden. 16,7 milyon rengi destekleyen 2,5D kavisli 1,64 inç AMOLED ekrana sahip olan Oppo Watch Free, 40’tan fazla kadran seçeneğiyle özelleştirilebiliyor. Kıyafetinizin fotoğrafını çekerek, kıyafetinize uygun renkte kadran ayarlama fırsatı sunmasıyla benzersiz. 5ATM su geçirmez olan Oppo Watch Free, tek şarjla 14 güne kadar kullanım ömrü sunmasıyla iddialı bir ürün.

Uygun fiyatlı kulaklık HyperGear Xpods Pro TWS, powerbank ve duvar şarj cihazı incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir