Shadow

ADSL kullanıcıları 50 ve 100 Mbit hızla tanışacak

Türk Telekom, internet tarife paketlerine 50 ve 100 Mbit’e kadar hızlar sunan iki yeni yüksek hızlı tarife ekledi. Böylece internet kullanıcıları daha hızlı internete bağlanabilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türk Telekom’un ADSL fiyat tarifelerine ilişkin yeni fiyat tarifelerini kamuoyu görüşüne açtı. 28 Ağustos’a kadar görüşte kalacak olan tekliflerin sunulduğu şekli ile Eylül ayında onaylanması bekleniyor.

Türk Telekom’un yeni fiyat tarifelerinde limitsiz abonelik paketlerinin tamamı yeni abone kaydına kapatılırken, tüm tarifelere Adil Kullanım Noktası uygulaması getiriliyor.

Daha önce Adil Kullanım Noktası’nı geçen kullanıcıların hızlarında uygulanan hızın 1 Megabit’e düşme uygulaması devam ederken, kotalı paketlerde kullanıcıların faturalarına üst sınır getiriliyor. Ancak kullanıcı üst sınıra ulaştığında hızı 1 Mbit’e düşürülecek.

Türk Telekom ayrıca VDSL paketlerine 50 ve 100 Mbit’e kadar hızlar sunan iki yeni yüksek hızlı tarife de ekliyor. Bu hızların “limitsiz” tarifelerinde Adil Kullanım Noktası 100 GB olarak belirlendi.

Daha önce 16 ve 32 Mbit hızlarında sunulan limitsiz VDSL paketlerine de yeni abone kaydına son verilirken bu paketlere yeni abone olan kullanıcılar 50 GB Adil Kullanım Noktası sınırı ile karşılacak. Ancak fiyatlarda yüzde 50’ye yakın indirim yapılacak.

Ayrıca bu paketlerde 16 Mbit için 5GB, 32 Mbit için de 10 GB kotalı yeni paketler eklenecek. Yeni hızlarda da 50 Mbit için 15GB kotalı, 100 Mbit için de 20 GB kotalı paketler kullanıma açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir