Shadow

Photoshop Elements 10 ve Premiere Elements 10 ile alışkanlıklar değişecek

Adobe, Windows ve Mac kullanıcıları için, ödüllü ve en çok satan fotoğraf ve video düzenleme yazılımının en yeni sürümü Adobe Photoshop Elements 10 ve Adobe Premiere Elements 10’u tek pakette piyasaya sunacağını açıkladı. Bu sürüm ile Adobe, sunduğu bu teknolojinin 10. yılını kullanıcılarıyla birlikte kutluyor. Ayrı ayrı yazılımlar olarak da kullanıcılara sunulan Photoshop Elements 10 ve Adobe Premiere Elements 10 yazılım paketi, fotoğraf ve videoların yaşamınıza kattığı anlamı yeniden tanımlıyor ve iki çözümü bir arada sunuyor.

İHTİYAÇ DUYULAN İŞLEVSELLİK YENİ YAZILIM PAKETİNDE

Adobe Dijital Görüntüleme Ürünleri Başkan Yardımcısı Winston Hendrickson, “Photoshop Elements 10 ve Adobe Premiere Elements 10 yazılım paketi, kişilere hem fotoğraf hem de videoları kolayca oluşturmaları, mükemmelleştirmeleri ve paylaşmaları için ihtiyaç duydukları tüm işlevselliği beraberinde getiriyor” dedi. Hendrickson sözlerine şöyle devam etti: “Yeni özellikler, fotoğraf ve videolarda yaratıcı seçenekleri genişletiyor. Fotoğraf çeken kullanıcılar şimdi video ile her zamankinden daha fazla çekim yapıyor, bu nedenle daha doğal ve kolay bir şekilde video düzenlemesi sağlayan yeni araç ve teknolojilere ihtiyaç duyuyorlar.”

Pazarda bir ilk olan ve 10 yıllık ödüllü teknolojisini kutlayan Photoshop Elements 10’un özellikleri, dijital görüntüleme için bir endüstri standartı olan Adobe Photoshop yazılımını çalıştıran motorla güçlendirilen içerik-akıllı araçlarla geliştirildi. Yazılımın Depth of Field, Picture Stack  ve yeni Guided Edits gibi özellikleri büyüleyici fotoğraflar yaratmak için kullanıcılarına adım adım rehberlik ediyor. Ayrıca Facebook kullanıcıları şimdi bu ürünlerle kendi arkadaş listelerini referans alarak fotoğrafları sorunsuz etiketleyebilmenin ve paylaşım işlemlerinin keyfine de varabilecekler.

Photoshop Elements 10, herhangi bir konunun ana hatlarını otomatik olarak izleyen bir metin ekleme kabiliyeti veya en iyi kompozisyonlar için isteğe bağlı yol ve kırpma kılavuzu gibi fotoğraflarla yaratıcı şekilde çalışma konusunda yenilikçi   yöntemler sunuyor. Kullanıcılar aynı zamanda bir fotoğraf alanı üzerinde basit bir şekilde 30 ayrı fırça efektini uygulayabilirler.

VİDEO FİLM YAPMAK BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI

Adobe Premiere Elements 10, video düzenleme çözümlerini kapsayan muhteşem yeni araçlar içeriyor ve kullanıcıların inanılmaz amatör filmler yapabilmelerine imkan tanıyor. Film boyunca mükemmel renkler için görsel berraklığı kolayca düzeltip arttıran tek tıklamalı araçlardan, birkaç saniyede akıllıca filmler yaratan yeni ‘InstantMovies’ temalarına kadar muhteşem videoları kalıcı anılara dönüştürmek, onları şimdi Adobe Premiere Elements 10 ile izlemek kadar eğlenceli.

İlginizi çekebilir:  Yahoo'dan sosyal ağlara Meme

64 BIT WINDOWS KULLANICILARINA EKSTRA PERFORMANS

Arttırılmış pan ve zoom kabiliyeti, bir hikâyeye canlılık katar ve otomatikleştirilen seçenekler pan ve zoom işlemleriyle yüzleri bulma çözümlerinden faydalanır. Bitmiş projelerin paylaşımı, Facebook ve YouTube’a doğrudan yükleme seçeneklerinin yanı sıra kullanıcılara yüksek kaliteli HD filmleri yazdırma olanağı sunan AVCHD formatında dışarıya aktarmak daha kolay. Adobe Premier Elements aynı zamanda ilk kez 64-bit Windows 7 kullanıcıları için arttırılmış performans sunuyor.

MEDYALARI ORGANİZE ETMEK DAHA PRATİK

Photoshop Elements 10 ve Adobe Premiere Elements 10’daki güç birleştirme ile düzenleyici, kullanıcılara dosyaları hassasiyetle organize ederek yönetme kabiliyeti sunuyor ve böylece kullanıcılar istedikleri şeyi bulmak için daha az vakit harcıyor. Yeni Konu Arama, içlerinde ne olduğuna dayalı olarak nesnenin etrafında bir kutu çizerek fotoğrafları bulmayı sağlıyor. Aynı zamanda tüm fotoğraf koleksiyonunu organize ve düzenli tutmak için yeni çoğaltılmış fotoğrafları arama kabiliyeti kullanıcılara hemen grup oluşturmaya ve ihtiyaç duymadıkları fotoğrafları silmeye yardımcı olur.

20 GB DEPOLAMA ALANI

Photoshop Elements 10 ve Adobe Premiere Elements 10 kullanıcıları, Adobe’nin otomatik çevrimiçi yedekleme ve paylaşım ( 15,000 fotoğrafa kadar veya 4 saatlik DVD kalitesinde video) için 20 GB depolama alanının yanı sıra kapsamlı bir ‘nasıl yapılır’, sanat eserleri, şablonlar, film tema ve efektleri kütüphanesine erişimi de içeren entegre çevrimiçi servisleri Elements Plus’ı da satın alabilirler.

MOBİL DÜNYA İLE KOLAY PAYLAŞIM

Photoshop Elements 10 ve Adobe Premiere Elements 10, kullanıcılara bugünün sosyal ve mobil dünyaları için kapsamlı paylaşım yetenekleri seti sunuyor. İster bir sosyal paylaşım sitesi ister Facebook, Flickr, YouTube, Photoshop.com gibi paylaşım servisleri, ister kişisel websitesi olsun kullanıcı ürettiği çalışmaları doğrudan düzenleyicinin içinden paylaşabilir ve onları hemen hemen gittiği her yerden görüntüleyebilir. Photoshop Elements 10 ve Adobe Premiere Elements 10, tablet cihazlar ve Photoshop Elements arasında etkileşim olanakları sağlayan API yazılımları ile tablet ve mobil uygulamalar oluşturmak için geliştiricilere olanak sağlıyor.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir