Acarer: Youtube hassasiyetlerimize saygı göstermeli

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı (BTK) Tayfun Acarer, “Tamamen kişisel görüşlerimi ifade ediyorum, kurumumu bağlamaz” diyerek Youtube’un kapatılmasını savundu.

Antalya Belek’teki Rixos Premium Otel’de devam eden 16. Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri ve 11. Kamu Bilişim Platformu’nda konuşan Acarer, ünlü video paylaşım sitesi Youtube’un kapatılmasının BTK tarafından gerçekleştirilmediğini, mahkeme kararıyla uygulandığını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Din, bir ülkenin hassasiyetidir. Atatürk, Türkiye’nin hassasiyetidir. Atatürk ile ilgili hakaret içerikli bir video, insanımızı rencide eder, üzer. Bütün dünya ülkelerinin buna saygı göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü her ülkenin değişik hassasiyetleri vardır. Ancak ülkemizde bu konuda yapılanuygulamalarda, özellikle bilimin ve bilişimin günümüzde geldiği noktanın dikkate alınması da gerekir diye düşünüyorum. Tehlikeli ve kötü bir araç yüzünden koskoca bir otobanı trafiğe kapatmaktansa o kötü aracı otobandan alıp kenara koymak daha doğru diye düşünüyorum. Bu konuda yasalarımızda bir düzenleme yapılabileceğine inanıyorum ama tabi bu bizim de üstümüzde yapılması gereken bir uygulamadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir