Turkcell Sesli İmza 1,5 yılda 8.5 milyon kez kullanıldı

Turkcell tarafından hizmete sunulan Sesli İmza teknolojisi büyük ilgi görüyor. Turkcell müşterilerini yalnızca sesinden tanıyıp, özlük bilgilerini sormadan güvenlik kontrolü yapan Sesli İmza yaklaşık 1,5 yıllık sürede 3.35 milyon aktif kayda ulaştı. Bu süre içerisinde toplam kullanım sayısı da 8.5 milyonu aştı.

Turkcell Global Bilgi’nin geliştirdiği Sesli İmza teknolojisi, Turkcell aboneleri için; teyit ve kimlik doğrulaması gerektiren konularda, anne kızlık soyadı ya da son fatura tutarı gibi ek sorulara gerek kalmadan yönlendirme sağlayarak, ortalama 15 saniye süren teyit süresini 5 saniyeye indiriyor. Ayrıca Sesli İmza  ile kullanıcılar sesin parmak izinde olduğu gibi taklit edilemez ve kişiye özel biyometrik özelliklerini kullanarak işlemlerini daha güvenli bir şekilde gerçekleştiriyor.

1,5 YILDIR SESLİ İMZA KULLANIYORUZ

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, tüm çalışmalarının odağında müşteri memnuniyetini  pekiştirmenin yer aldığını belirterek, “Müşteri merkezli anlayışımızda çıtayı yükseltmek, müşterilerimize güzel sürprizler yaşatmak için çalışmaya devam ediyoruz. Hedefimiz müşterimizin hayatına daha fazla değer katmak. Bir buçuk yıldır sunduğumuz Sesli İmza uygulaması ile müşterilerimizin daha hızlı ve daha güvenli servis almasını sağlıyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti için başlattığımız çalışmalarımız aynı hızda sürecek” dedi.

SESLİ İMZA’DA SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

Sesli İmza uygulaması; konuşanın kimliğini teşhis etmek için sesin biyometrik özelliğinin kullanılmasına dayanan bir teknolojiyle geliştirildi. Bu teknolojiye göre bir Turkcell abonesi çağrı merkezini aradığında ses imzasını tanımlaması için ilgili birime yönlendiriliyor. Bu aşamada “Turkcell beni sesimden tanır” cümlesini 3 defa üst üste söyleyen abonenin ses örneği sisteme kaydediliyor. Abone, müşteri hizmetlerini tekrar aradığında sesi, sisteme kaydedilen sesle karşılaştırılarak kimlik tespiti yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir