Shadow

Aboneler Turkcell’e taşındı

‘Numara taşınabilirliği’ uygulamasının ilk beş gününde 74 bin tüketici Turkcell’e geçerken, bu rakamın üçte biri de başka operatörlere geçti. Bir başka ifadeyle, giden abonenin 3 katı kadar abone Turkcell’e geçti.

Cep telefonu kullanıcılarının, numaraların değiştirmeden istediği operatörden hizmet almasını sağlayan ‘numara taşınabilirliği’ uygulamasının ilk beş günü sonuçlarına göre, en karlı çıkan Turkcell oldu.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, 9- 13 Kasım tarihleri arasında 74 bin tüketici numarasıyla Turkcell avantajlarından yararlanma talebinde bulundu.

Gelen 74 bin aboneye karşılık, Turkcell’den giden abone sayısı bu rakamın üçte biri oranında kaldı. Bir başka ifadeyle, giden abonenin 3 katı kadar abone Turkcell’e geldi.

Numara taşınabilirliğiyle ilgili alınan bu veri, Turkcell tarafından ‘tüketicilerin hizmet alacakları mobil operatörü seçerken en çok, geniş kapsama alanı, kesintisiz ve kaliteli iletişim ve uygun fiyat tekliflerine önem verdiği’ şeklinde değerlendirildi.

Telekomünikasyon Kurumu gözetiminde Numara Taşınabilirliği Sistemi (NTS) ile yapılan testler 14 Ekim itibarıyla başarıyla tamamlandı. Turkcell, bayileri ve çağrı merkezi dahil yaklaşık 13 bin kişiyi süreçle ilgili eğittiğini açıkladı. Bu süreçte sistemle ilgili 13 bin test gerçekleştirildi.

Öte yandan mobil numara taşınabilirliği sürecinde tüketicilerin tonlu uyarı sistemine dikkat etmesi gerekiyor. Şebeke içinde aranıldığı düşünülen abonenin numarası başka operatöre taşınmışsa arayan kişi bir ton sesi duyuyor. Abonenin burada ton sesine dikkat etmesi faturasına beklenmedik bir ücret yansımasını önleyecek.

1 Comment

  • MuttalipNo Gravatar

    Bence turkcell faturalı hatlardaki sabit ücretleri indirmeli veya tamamen kaldırmalı. Emin olun o zaman çok daha fazla kişi turkceli tercih eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir