Shadow

ABD’li emeklilere Turkcell hissesi

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Amerikan Forbes dergisinin ABD’li emeklilere, alınabilecek en çok kar getiren 5 hisse senedi tavsiyesi arasında Turkcell’e de yer verdiğini söyledi. Bu haberin kendisini bile şok ettiğini belirten Ciliv, “Forbes, ABD’li emeklilere tavsiye ettiği 5 hissenin içinde Turkcell’e  yer vererek, Türkiye’yi Türkiye’nin geleceğini tavsiye ediyor. New York Borsası’na kote olan tek Türk firmasıyız. Gidilecek çok mesafe, çok fırsat var. Şu an Türkiye’nin yüzde 98’ine hizmet veriyoruz. 2008’in sonunda nüfusu binin üzerinde olan her yere Turkcell ulaşmış olacak” şeklinde konuştu. 
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Bu dönemde, devrim sayılabilecek adımlar atıldı. Bunların başında Türk Telekom’ın özelleştirilmesi geliyor. Doğru vizyon ve doğru insanlar bir araya gelince önemli adımlar atılabiliyor” dedi. Turkcell’in dünyanın 100 teknoloji şirketi arasında yer aldığını hatırlatan Ciliv, Turkcell’in Avrupa’daki 300 telekom operatörü içerisinde büyüklük olarak ikinci  konuma ulaştığını belirtti.
Bilişimin hiçbir sektörde olmadığı kadar fırsatlar sunduğunu hatırlatan Ciliv, “Örneğin, Apple’ın kurucusu Steve Jobs, gerçek biyolojik anne ve babasını tanımayan o kadar fakir bir çocuktu ki; fakirlik nedeniyle, günlerini elma yiyerek geçirirdi. Mark Zuckerberg tarafından bir dizüstü bilgisayarla kurulan Facebok, bugün dünyanın en büyük şirketlerinden biri oldu. Hangi sektörde böyle büyük bir fırsat var. Biz de ulus olarak, bunu başarabilecek güçteyiz” dedi.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Fotoğraf paylaşmanın en kolay yolu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir