Zamane masalı mutlu sonla bitti

İnternetin popüler sitelerinden Facebook, isimleri birebir aynı olan iki ABD’liyi bir araya getirdi. Deutsche Welle’nin haberine göre, bir süre görüşüp buluşan çift, beraberliklerini ekim ayında nikâhla perçinlemeye karar verdiler.

Zamane masalı, tahmin edildiği gibi internette başladı. 20 yaşındaki ABD’li üniversite öğrencisi Kelly Katrina Hildebrandt, “Bakalım benimle aynı ismi taşıyan kimler var?” diyerek Facebook’ta arama yaptı.

Sonuç büyük sürpriz oldu: Çünkü yine ABD’li, Texas eyaletinin Lubbock kentinde kendisiyle aynı ismi taşıyan bir başka kişi daha buldu: Kelly Carl Hildebrandt.

Kelly Katrina Hildebrandt, hemen adaşına bir mesaj yolladı: “Aynı isme sahibiz! Amma matrak değil mi?” 24 yaşındaki Kelly Carl, önce ‘ne kadar tatlı bir kız’ diye düşündü, sonra da ‘aman akraba çıkmayalım’ diye kendisini bir düşünce aldı.

Üç ay boyunca düzenli yazışma ve mesajlaşmaları saatler süren telefonlaşmalar izledi. Ve sonunda Florida’da buluşan çift, birbirlerine aşık olduklarına kanaat getirdiler.

Kelly Carl, eşini sanal alemde bulmasını ‘çok matrak’ sözleriyle yorumluyor. Kelly Katrina ise işin içinde ‘Tanrı’nın eli’nin olduğuna emin! ‘Her şeyi çok iyi planlamış.’

İsim benzerliği çiftin bazen sıkıntılar yaşamasına da neden oldu. Bir turistik gezi için yaptırdıkları kayıt, acenta tarafından ‘çifte kayıt’ gerekçesiyle iptal edildi.

Nikah davetiyesi de sorun oldu. Sonra, davetiyeye ikinci isimlerini de eklemek suretiyle bir çözüm bulundu. Kelly Katrina, benzer sorunları sonraki kuşaklara aktarılmamasını umuyor: “Hayır, çocuklarımıza Kelly ismini vermeyi düşünmüyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir