Shadow

6 ay bedava konuştursalar geçer misin?

Türk Telekom şirketlerinden TTNET’in GSM pazarına TTNET Mobil markasıyla girdiğini daha önce duyurmuştum. Takip ettiğim kadarıyla TTNET Mobil cephesinde o günden bu yana çok fazla ses getiren gelişme yaşanmadı. En azından şirketin GSM rekabetinde ‘saldırgan’ bir pazarlama stratejisi uyguladığını görmedim.

Madem ortada TTNET Mobil diye bir marka var, neden bu kadar sessiz ve derinden gidiyor, arada bir karşılaştığım TV reklamlarıyla yetiniyor diye düşünürken karşıma, 6 ay bedava konuşturma kampanyası çıktı.

Bu yeni kampanya, sektörde şimdiye kadar karşılaşmadığımız bir teklif olduğu için çok iddialı strateji. Yeni kampanyasında TTNET Mobil, 3 yeni faturalı tarifeyle 24 ay boyunca taahhüt veren abonelere 6 ay bedava konuşturma sözü veriyor.

Ayda 15 TL’ye 250 dakika, 30 TL’ye 750 dakika ve 60 TL’ye 1500 dakika her yöne konuşabilecek olan TTNET Mobil müşterileri, 24 ay taahhüt verirlerse bu tarifelerden ilk 6 ay; aylık ücreti ödemeden yararlanabiliyor. Kampanyaa detayları için buradan bilgi alabilirsiniz.

Çok cazip bir kampanya. Ne kadar etkili olacağını görmek için bir süre beklemememiz gerekiyor. Umarım TTNET abone sayılarıyla ilgili rakamları ve TTNET Mobil’in geldiği noktayı kamuoyuyla paylaşır.

Bu arada TTNET Mobil, Avea altyapısıyla hizmet veriyor. Alacağınız hizmet, Avea aboneleriyle eşit şartlarda olacak. Böyle bir kampanyayla ilgilenecek bir müşteri adayı olsaydım önce TTNET Mobil ile Avea arasındaki fiyat dengesine göz atardım.

Son olarak belirteyim; ülkemizde sanal mobil opetatörlük çifte vergilendirme sorunu nedeniyle hayata geçemediği için, sanal operatörlük değil de satış ortaklığı modeliyle hizmet veriliyor. Bu da sektörün gelişmesinin önünde ciddi bir sorun.

2 Comments

  • seqizzNo Gravatar

    Şahsen gıcık olduğum, müşteriye değer vermeyen bir kurum. Gayet güzel anılarım oldu. Değil 6 ay, 24 ay taahhütün 23 ayında bedava konuştursa yine geçmem. Sevdiklerime de tavsiye etmem. Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir