Shadow

3G ile canlı yayın yapan ilk internet televizyonu

Türkiye’nin ilk 3G üzerinden canlı yayın yapan internet TV uygulaması olan Siyah Koltuk, yeni nesil medya anlayışını bize gösteren önemli bir proje.

İstiklal Caddesi’nde yapılan 3G festivalinden ilk 3G canlı yayınını sadece bir laptop kameralar ile gerçekleştiren Siyah Koltuk, teknoloji anlamında ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.

Yürüyüş esnasında mobil bir şekilde hiçbir kablo kullanmadan gerçekleşen röportajlar ve çekimler 3G ile yayıncılığın şimdiden nasıl bir boyuta taşınacağı hakkında bilgi veriyor.

Yine geçtiğimiz günlerde Nokia N97 lansmanından 3G ile 3 kameralı rejisini internetten yayınlayan, Siyah Koltuk teknoloji yayıncılığının kapsamını değiştiriyor.

İnternet sitesinde programın editörlüğünü üstlenen Serkan Ayan ile Burak Aydoğan ve yapımcılığını üstlenen Patika Yapım aslında dijital medyaya hiç de yabancı değil.

Basın toplantıları, cihaz demoları ve özel röportajlar canlı olarak yayınlayan Siyah Koltuk, internetin yaşam tarzının hayatımıza getirdiği bu metot büyük ilgi çekeceğe benziyor.
http://www.siyahkoltuk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir