3 yılda 1 milyon öğrenci Okul’dan mezun olacak

Online eğitim sektöründe rekabet kızışıyor. Turkcell, Okul adını verdiği eğitim projesiyle online eğitim pazarına iddialı bir giriş yaptı. Turkcell’in hedefi, online Okul’dan 3 yılda 1 milyon öğrenciyi mezun etmek

Turkcell, internet üzerinden eğitim hizmeti veren şirketlerle işbirliğine giderek, online okul kurdu. okul.com.tr adresinden hizmet verecek online okuldan, birinci sınıftan onikinci sınıfa kadar öğretim gören öğrenciler yararlanabilecek. Okul.com.tr’nin tanıtımı için Turkcell Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, “İlk etapta 7-18 yaş öğrencileri hedefleyen Okul’un içeriğini her geçen gün daha da zenginleştireceğiz. Okul’u 7’den 77’ye öğrenmeye gönüllü herkese yarar sağlayan yaşamboyu öğrenme platformu haline getireceğiz. Hedefimiz, 3 yılda 1 milyon kişiye uzaktan eğitim hizmeti ulaştırmak.” dedi.

EĞİTİM ÜCRETİ 2 TL’DEN BAŞLIYOR

Turkcell’in Okul’una üyelik ücretsiz. Hizmetten yararlanmak için yeni bir üyelik hesabı oluşturulabileceği gibi, Facebook hesabıyla da siteye giriş yapmak ve tüm hizmetlerden yararlanmak mümkün. Okul’da üyeler, Başöğretmenim, EğitimOnline, NED Dersaneleri ve Okulistik şirketlerinin eğitim programlarını satın alıp ücretleri mobil ödeme ya da kredi kartıyla ödeyebiliyor. Eğitimler, 2 TL’den başlayan fiyatlarla alınabiliyor. Tüm dersler, paket halinde satın alınabileceği gibi, tek tek seçerek de satın almak mümkün.

EĞİTİMİN YANINDA MÜZİK BEDAVA

Turkcell, Okul’a üye olan herkese, öğrenirken eğlenme fırsatı da sunuyor. Öğrenciler ders çalışırken bir yandan da ‘gncPlay’ modülü sayesinde hiçbir ek ücret ödemeden müzik dinleyebiliyor. Öğrenciler ayrıca, derslerde gösterdikleri başarıya, sosyalliğe ve platforma davet ettiği arkadaş sayısına orantılı olarak puan kazanıyor. Kazanılan bu puanlarla Okul’a özel Pixofun tarafından geliştirilen eğlendirerek öğreten ‘Mucit Köy’ oyununu oynamak mümkün olabiliyor.

EĞİTİM TÜM OPERATÖRLERE AÇIK

Turkcell Okul’daki eğitim içeriği, sadece Turkcell aboneleriyle sınırlı değil. Eğitimlerden ve ‘gncPlay’ modülü üzerinden sınırsız müzik dinleme hizmetinden diğer GSM abonelerinin aboneleri de yararlanabiliyor. Ayrıca Okul’da öğretmenler ihtiyaç duydukları içeriğe kolayca ulaşırken, veliler de, öğrencilerin başarı durumlarını ve sosyal ilişkilerini raporlar halinde takip edebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir