Shadow

2023’te 10 uluslararası markadan biri olacağız

General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, “Ürünlerimizi yurtdışına da ihraç etmeye başladık. General Mobile olarak, katma değerli hizmet üretimine yoğunlaşarak kullanımı kolay akıllı ürünlerle dünyaya açılmayı planlıyoruz. 2023’te Türkiye’den uluslararası alana çıkacak 10 şirketten biri olmayı amaçlıyoruz.” dedi.

FATİH projesinin pilot uygulamasında kamunun tercih ettiği tablet bilgisayarları üreten General Mobile, ürünlerini yurtdışına da ihraç etmek için harekete geçti. Bu amaçla şirket bünyesinde özel bir birim kuran şirket 10’dan fazla ülkeye ürünlerini satmayı başardı. General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, “FATİH projesi kapsamında okullara ilk etapta dört bin tablet bilgisayar gönderdik. Şu ana kadar aldığımız tepkiler olumlu. Teknik destek için ekip oluşturduk. Ürünlerimizi yurtdışına da ihraç etmeye başladık. General Mobile olarak, katma değerli hizmet üretimine yoğunlaşarak kullanımı kolay akıllı ürünlerle dünyaya açılmayı planlıyoruz. 2023’te Türkiye’den uluslararası alana çıkacak 10 şirketten biri olmayı amaçlıyoruz.” dedi.

GİDİŞ TEK CİHAZA DOĞRU

Teknolojinin gelişimiyle birlikte akıllı telefon, tablet bilgisayar ve kişisel bilgisayar olmak üzere farklı cihazların kullanıldığını hatırlatan Yaman, “Akıllı ürünlere duyulan ihtiyaç giderek arttı. İnsanların artık kullanımı kolay ve rahat taşınabilir tek bir akıllı ürüne ihtiyacı var. General Mobile olarak tüketiciyi doğru anlayıp ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayacak, kalitesi yüksek ve fiyat olarak erişilebilir ürünler sunmayı hedefliyoruz. Burada amacımız, insanların birden fazla cihaz kullanmak yerine tek cihazla tim ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir ürün ortaya çıkarmak. Türkiye büyük bir dönüşüm geçiriyor, biz de bu dönüşüme paralel, hızlı hareket eden, yenilikçi ve girişimci ruhunu her zaman koruyan bir süreci başlatmaya karar verdik. General Mobile olarak bu değişime ve dönüşüme öncülük etmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

GENİŞ EKRAN TERCİHİ

İlginizi çekebilir:  2.299 TL. fiyatıyla çok iddialı | General Mobile GM 20 Pro kutudan çıkıyor

Akıllı cihazların kullanımı giderek arttığını ve insanların bu ürünleri kullanırken en çok geniş ekran seçeneği aradıklarını ifade eden Yaman, şunları söyledi: “Bu durum bize tabletle telefon arasında bir ürüne ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Sunduğumuz son ürün Planet’in en büyük farkı yüzde 20 daha geniş ekranı. 4:3 oranındaki bu ekran dünyada bu alandaki ilk örnektir. Bu ürün yalnızca gençlerin veya teknoloji severlerin değil anne-babalar dahil çok daha geniş bir kitlenin kullanımı için geliştirildi. Bizim patronumuz kullanıcı. Onun beklentilerine göre ürün geliştirmekle mükellefiz. Yakın bir zamanda farklı alanlarda başka açılımlarımızı da sizlerle paylaşacağız.”

GENİŞ EKRANLI İLK ÜRÜN: PLANET

General Mobile’ın son ürünü Planet’le ilgili bilgi veren General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü ise Planet’i kendileri için çok önemli bir kilometre taşı olarak niteleyerek Planet’in akıllı telefonlarda daha önce görülmemiş ölçüde geniş ekranıyla benzersiz bir internet ve video deneyimi sağladığını vurguladı. 4.0 inç genişliğindeki 600X800 4:3 oran ekranıyla Planet, kusursuz mesaj ve e-posta okuma/yazma deneyimi sağlarken mobil oyun, video izleme ve internet keyfini kat kat artırarak kullanıcılara ulaştırıyor.

GENERAL MOBILE PLANET’İN TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

 • Android Gingerbread işletim sistemi
 • 4 inç, 600 x 800, 4:3 ölçeğinde görüntü kaybı yaşatmayan, kare formundaki ekran
 • 4G hızında internet bağlantısı
 • 1 Ghz güçlü Snapdragon işlemci
 • 5 Megapiksel kamera
 • Kablosuz internet
 • Push Mail desteği
 • 3.5mm kulaklık girişi
 • 114.7 mm boyu ile cebe bile sığan, kompakt tasarım
 • ‘Sen söyle, o yazsın’ özelliği, yazmaktan sıkılanlara, ya da eli meşgul iken kullanım ihtiyacında olanlara yönelik olarak 7 dilde söylenenlerin yazıya çevrilmesi
 • Parmağı ekrandan kaldırmadan mesaj yazma imkanı sağlayan SWYPE teknolojisi
Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir