Shadow

20 megabit internet geliyor

Türk Telekom’un yeni altyapı yatırımlarıyla internette mevcut ADSL sisteminin getirdiği hız sınırı aşılıyor. ADSL2 ve VDSL2 ile çok yakında internete 20 megabit hızda bağlanabileceğiz.

Türk Telekom, internet erişim hızlarının artırmak ve hizmeti daha kaliteli hale getirmek için altyapı yatırımlarına hız verdi. Türk Telekom, 2 milyon IP DSLAM portuyla internet erişim altyapısını yeniliyor. Şirket, yaklaşık 110 milyon avroluk yatırımla internet erişim altyapısına 2 milyon IP DSLAM port ilavesi yaptı. Yenilemelerde IP DSLAM adı verilen yeni nesil internet erişim cihazları sayesinde 20 megabitin üstünde bir hızla internet bağlantısı mümkün olacak.

Canlı sayısal TV yayını (Broadcast TV), isteğe bağlı içerik teslimi (Video on Demand), IP telefon ve yüksek kalitede video konferans gibi hizmetler, bu yeni altyapıyla mümkün hale geliyor. Yeni IP teknolojileri, yeni nesil ağlar (NGN), üçüncü kuşak mobil haberleşme hizmetleri ve IPTV taşıyıcı ağı için sağlam bir temel sağlıyor, geleneksel DSL teknolojilerinin kısıtlarını ortadan kaldırıyor.

IP DSLAM teknolojileri sayesinde ADSL2 ve VDSL2 gibi saniyede 20 megabitin üstünde geniş bant internet teknolojiler yakında kullanıcılara sunulacak. Ses, veri ve görüntünün üçlü oyun (Triple Play) adı altında birleşmesiyle, internet üstünden TV yayınlarının mümkün olması (IPTV), istenen anda istenen video içeriğine internet üstünden ulaşılması (Video on Demand), internet üstünden telefon konuşmalarının yapılması (VoIP) sağlanacak.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir