Shadow

2 yıl flört edip 3. yıl evleniyoruz; İzmir 3 yılla flört şampiyonu!

İnternet girişimlerinin paylaştığı verileri genellikle sizlerle paylaşmaya çaba gösteriyorum. Bugün elime ulaşan ve şu anda okumakta olduğunu veri, Kurdele.com adlı internet girişiminin küçük bir araştırmasının sonucu. İnternet kullanıcılarının ‘yuvasını yapan’ Kurdele.com, Türkiye’de flört ve evlilik süreçlerini araştırmış ve ortaya ilginç sonuçlar çıkmış.

Araştırmaya göre Türk insanı genellikle 2 yıl flört edip, 3. yıl evleniyormuş. Ülkemizde bekar çiftlerin %37,1’i 1-2 yıl arası, %34,3’ü 1 yıldan az ve %28,6’ı 2 yıldan fazla bir süre flört ediyor. Yaş, eğitim düzeyi ve sosyo ekonomik statü düzeyi arttıkça flört süresinin uzadığını ortaya çıkartan araştırma, diğer taraftan bu sürenin en uzun olduğu ilin ise ‘3 yıl’ ile İzmir olduğunu gösteriyor. Flört süresinde İzmir’i sırasıyla İstanbul ve Ankara takip ederken diğer illerde bu ortalamanın 1 yıl civarında olduğu dikkat çekiyor.

Aşkın ömrünün genelde 3 yıl olduğu iddia ediledursun, 2 yıl flört, 3. yıl evliliğin yaygın oluşu bu kanıyı yalanlar nitelikte. Evlilik hediye listesi sitesi Kurdele.com’un yaptırdığı araştırma annelerin “6 aydır görüşüyorsunuz, ne zaman evleneceksiniz?” serzenişlerine son noktayı koyuyor. Artık mazeretiniz hazır; Türkiye’de ortalama flört süresi 2 yıl. Daha zamanımız var!

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Telefonda ekran görüntüsü nasıl video olarak kaydedilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir